Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Mezinárodní sraz veteránů uspořádá asociace Aventure Peugeot jako oslavu 211 let značky

peugeot sraz veteranu

Asociace Peugeot Adventure pořádá každoročně mezinárodní sraz veteránů, ale i výjimečných vozů z nedávné minulosti značky. Letošní akce se uskuteční v aglomeraci Pays de Montbéliard od pátku 1. října do neděle 3. října a bude oslavou 211. výročí značky Peugeot, nejstarší aktivní automobilové značky na světě.

Mezinárodní sraz veteránů uspořádá asociace Aventure Peugeot jako oslavu 211 let značky

peugeotTato každoroční přehlídka automobilových unikátů, která se v roce 2020 nemohla konat kvůli pandemii Covid-19, je zpět. Letos se vrací ke kořenům značky. Tradiční rallye historických vozů se totiž uskuteční v okolí francouzského města Montbéliard, kde celé dobrodružství značky Peugeot v roce 1810 začalo. Do soutěže se přihlásilo více než 100 posádek z dvanácti různých zemí: Belgie, Česká republika, Finsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko a Velké Británie. Desítky účastníků se na této ikonické akci sejdou, aby sdílely a užívaly si společnou vášeň pro automobily.

Během turistických a gastronomických jízd po nádherných silnicích regionu Franche Comté budou mít soutěžící příležitost předvést přihlížejícím divákům své výjimečné vozy Peugeot. Nejstarším exemplářem bude Peugeot 190 S Torpédo z roku 1929 a nejnovějším Peugeot RCZ R z roku 2014.

Letos na všechny účastníky čeká oslava 211. výročí značky. Proběhne v sobotu 2. října 2021 během slavnostního večera v prostorách muzea L’Aventure Peugeot v Sochaux. Mezi body programu bude i zážitek ze světa motoristického sportu a několik překvapení, která hosté během večera objeví.

Mezinárodní sraz příznivců značky Peugeot, jehož hlavním obsahem je více než stokilometrová rallye, se uskutečnil i v České republice, a to v červnu roku 2018. Česko tak poprvé v téměř třicetileté historii konání srazů dostalo příležitost přivítat účastníky z celého světa a ukázat české veřejnosti historické i legendární vozy Peugeot. V roce 2018 se Česká republika předvedla v tom nejlepším světle jak z hlediska organizace celé akce, tak i z pohledu zastoupení českých posádek. Ty totiž postavily na start několik exkluzivních veteránů, včetně dvou nejstarších vozů z celého startovního pole – modelů Peugeot 172 M z roku 1928 a Peugeot 201 z roku 1029. I díky tomu jsou dnes čeští účastníci na mezinárodních srazech, včetně toho letošního ve Francii, vřele vítáni.

Peugeot

Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2020 prodala téměř 1 200 000 vozů. Poté, co oslavila 210. výročí, představuje v roce 2021 novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Vedle kompletní řady elektrifikovaných osobních a užitkových vozů vyvinul Peugeot nový koncept Neo Performance. První v této nové řadě efektivních a vysoce výkonných vozidel je 508 Peugeot Sport Engineered.

Radka Matthey     

http://www.facebook.com/iapm2021

 

 

Podobné příspěvky

Vývoj výroby automobilů v Česku v prvním čtvrtletí vnáší mírný optimismus

Afri

Unikátní model Lexus LFA slaví desáté narozeniny

Afri

Tipy na výlety ve Zlínském kraji s Toyotou Highlander

Afri