Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Na Šestce se pošesté sjedou veteráni v rámci přehlídky Classic Drive

classic-drive-oc-sestka

První zářijový víkend bude Obchodní centrum Šestka opět hostit automobilové veterány. Navazuje tak na úspěšné uplynulé ročníky unikátní výstavy. Setkání s názvem Classic Drive vol. 6 je velkým lákadlem nejen pro účastníky samotné, ale především pro diváky, kteří mohou obdivovat auta s rokem výroby datovaným do 50. až 90. let minulého století. K vidění budou unikátní historické vozy a takzvané „youngtimery“, tedy vozidla, která svým stářím od 15 do 29 let ještě nedosáhla na status veterána, ale už mají sběratelský potenciál.

Na Šestce se pošesté sjedou veteráni v rámci přehlídky Classic Drive

logo-SestkaSetkání fanoušků půvabných karoserií a uchu lahodících motorů proběhne na střeše obchodního centra Šestka. Akce se uskuteční v sobotu 4. září od 12:00 do 18:00. Úžasnou podívanou pro fanoušky veteránů poskytne už pošesté. K vidění by mělo být okolo 200 vozů a připraven je i bohatý doprovodný program včetně prohlídek a ukázek historických aut, odborných konzultací a dalších aktivit. Vstupné je dobrovolné.

Věříme, že akce, které pro návštěvníky připravujeme, osloví i jinou klientelu než k nám běžně jezdí nakupovat.  Proto se snažíme pro zákazníky připravit pestrou paletu obchodů a služeb, ale i volnočasové aktivity, kde si na své přijde celá rodina. Classic drive už si získal oblibu jak mezi účastníky, tak mezi fanoušky a my se snažíme, aby byl každý ročník něčím trošku jiný a pořád jej vylepšujeme,” říká Michaela Němcová, centre manager OC Šestka.

card_classic_drive_1„Návštěvníci se mohou těšit na vozidla vyrobená do roku 1999, hlavně automobily a motorky zejména ze 70. až 90. let, zavítají ale i vozy daleko starší. Přestože nám organizaci letošního ročníku lehce narušila pandemie covidu-19 a s ní spojené restrikce, nelekli jsme se a přesunuli jej na zářijový termín stejně jako v loňském roce. Věříme, že se účastníci i obdivovatelé krásných aut sjedou v hojném počtu,“ říká pořadatel akce Jiří Dohnal a dodává: „Veteránské srazy na střeše OC Šestka už mají svoji tradici díky zapálení a profesionálnímu přístupu ze strany obchodního centra a mají vysokou úroveň. Průměrné stáří přihlášených automobilů je okolo 40 let. Návštěvníci uvidí auta, která jsou nejen krásná a mají vysokou estetickou hodnotou, ale pyšní se i zajímavým investičním potenciálem.“

V uplynulých ročnících dorazilo na výstavu přes 5 000 návštěvníků. Letos se mohou osvěžit ve stylové pop-up kavárně z palet od Fruitisimo, kde si kromě nabídky fresh drinků, vody a kvalitní kávy mohou vybrat z oblíbených zmrzlin a také donutů z  Donuter Donuts.

Lenka Tichá.
PR specialist

Podobné příspěvky

OPEL Crossland je velké auto za malé peníze

Afri

Stylová motorka JAWA 300 CL

Afri

Toyota startuje výrobu nového kompaktního SUV Yaris Cross

Afri