Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Návrhář udělal z Lexus RX čarodějnický vůz v rubínové barvě

Luxusní SUV Lexus RX dostal novou unikátní podobu. Harris Reed, kreativní ředitel módního domu Nina Ricci, navrhl jeho novou podobu ve stylu filmu Čaroděj ze země Oz.

lexusVýsledkem je elegantní vůz, jehož rudá barva se mění v černou, a který zdobí Reedovy rubínové červené ráfky. Hliníková kola mají třpytivý povrch a LED podsvícení ke zvýraznění rubínově zbarveného náboje. Lexus RX je běžně k dostání v hybridní i plug-in hybridní variantě.

Na nové tváři modelu RX se Reed podílel společně se značkou Lexus pod licencí Warner Bros. Consumer Products. „Při tvorbě odvážného designu modelu Lexus RX jsem se nechal inspirovat klasickým hollywoodským snímkem Čaroděj ze země Oz a doslovnou interpretací volby vlastní cesty a vykročení po nové trase po červené cihlové cestě, s odkazem na ikonické rubínové střevíčky i mé vlastní návrhy,“ říká Reed.

Při vytváření kol ve stylu Dorotčiných střevíčků ze zmíněného filmu využil některé stylistické prvky svých nezaměnitelných klobouků, které jsou součástí jeho kolekce na jaro 2023. Zadní plochu ráfků tvoří masivní hliník se třpytivými částicemi zalitými lesklým lakem.

Středový emblém Lexus je vsazen do leštěného rubínového náboje s LED podsvícením, zatímco tenké radiální paprsky z nejrůznějších úhlů odhalují uvnitř ukryté odstíny červené.

Výsledné magické kouzlo při otáčení kol poukazuje na moc rubínových střevíčků. Výsledný efekt ještě podtrhuje dvoubarevná karoserie.

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

U vlajkového sedanu LS je pohodlí během jízdy zcela zásadní

Afri

Špičková technologická výbava nového vozu Peugeot 308

Afri

Mostecké mototipy 3+1 pro sezónu 2022

Afri