Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Peugeot 308 byl oceněn za design

PEUGEOT_308

Nový Peugeot 308, první model nesoucí nový znak značky, získal nejvyšší ocenění v oblasti produktového designu – Red Dot Award 2022 – v kategorii Automobily a motocykly. Na 50 členů mezinárodní poroty Red Dot Award zapůsobil svým vzhledem, osobitým stylem, kvalitou designu a inovativní kabinou i-Cockpit. Odborníci v oblasti designu každoročně udělují ocenění „Design Excellence“ v 51 kategoriích výrobků.  Označení „Red Dot“ je uznáváno jako záruka kvality, inteligentního designu a vynikající ergonomie.

Red Dot Award 2022: nový Peugeot 308 oceněn za design

Red Dot Award je celosvětově uznávaným označením nejlepších počinů v oblasti designu. Poprvé bylo uděleno v roce 1955 v Německu. Nový Peugeot 308 je sedmým takto oceněným modelem značky.

Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot: „Jsme hrdí na prestižní ocenění Red Dot Design Award pro nový Peugeot 308. Nové logo symbolizuje péči a vášeň, které byly vloženy do jeho vývoje. Pro design vozu je charakteristický jedinečný vzhled, kvalita zpracování, technologická dokonalost, preciznost a inovace. Toto ocenění, nejprestižnější v oblasti produktového designu, dokazuje, že jsme se při tvorbě našeho nového modelu 308 rozhodovali správně.“

Peugeot 308 stanovuje nové trendy v oblasti designu

PEUGEOT_308Porotu si Peugeot 308 získal výrazným, dynamickým, elegantním a vyváženým designem exteriéru. Jedná se o první model s novým logem značky, které je zasazeno do mřížky chladiče s výraznými grafickými motivy a elegantně ukrývá radar sloužící asistenčním systémům řízení. Charakteristický rys modelů Peugeot, vertikální světelný podpis vpředu, je u verzí GT a GT Pack doplněn světlomety Matrix LED, které zajišťují účinnost a bezpečnost v každodenním provozu. Zadní LED světla se třemi drápy potvrzují vizuální identitu vozu.

ePeugeotPeugeot i-Cockpit® 3D je vybaven konfigurovatelnými ovladači i-Toggles umístěnými pod novým dotykovým displejem. Používání systému je podobně intuitivní jako ovládání chytrého telefonu. Sedadla mají certifikát AGR[1] pro svou ergonomii a rozsah nastavení. Uvnitř vozu zaujmou propracované detaily, jako jsou například ambientní osvětlení s volbou 8 barev, prvky výplně dveří z Alcantary nebo z tažených hliníkových dílů atd.

Nový Peugeot 308 je k dispozici s benzínovým, dieselovým nebo plug-in hybridním pohonem a zákazníkům tak poskytuje široké možnosti volby.

Ocenění Red Dot Design Award

PEUGEOT_PR_NEWLOGO_LIFESTYLEPeugeot získal cenu Red Dot za produktový design již posedmé. V předchozích letech byly takto oceněny modely 208 a 2008 v roce 2020, SUV 3008 v roce 2017, Traveller v roce 2016, první generace 308 SW v roce 2014 a kupé RCZ v roce 2010.

Cena Red Dot Design Award je 11. mezinárodním oceněním, které nový model 308 získal od svého uvedení na trh na konci roku 2021.

Značka Red Dot byla založena v roce 1955 a je mezinárodně uznávanou značkou kvality a designu. Ceny se udělují jednou ročně ve třech disciplínách: Produktový design, Značky a komunikační design a Designový koncept. V porotě zasedá 50 mezinárodních odborníků z různých oborů: designéři, architekti nebo pedagogové. Informace o organizaci Red Dot jsou k dispozici na webových stránkách: https://www.red-dot.org/.

Peugeot

Peugeot je globální kreativní špičková nespecializovaná značka. Mezi její hlavní hodnoty patří dokonalost, perfektní vzhled a emoce.  Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2020 prodala téměř 1 200 000 vozů. Poté, co oslavila 210. výročí, představuje v roce 2021 novou identitu s logem, který podtrhuje její osobitost a nadčasovost. Vedle kompletní řady elektrifikovaných osobních a užitkových vozů vyvinul Peugeot nový koncept Neo Performance. První v této nové řadě efektivních a vysoce výkonných vozidel je 508 Peugeot Sport Engineered.

Radka Matthey

       

 [1] Značka kvality udělovaná nezávislým sdružením lékařů a zdravotníků

Podobné příspěvky

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu?

Afri

e-SALON 2021 přehlídka elektromobilů v Česku

Afri

Na co si dát pozor při koupi auta z bazaru

Afri