Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Peugeot strategickým partnerem Road Safety AČR

Peugeot

Značka Peugeot v ČR spolupracuje s Autoklubem České republiky již řadu let. Jedním z prvních úspěšných projektů byl Autoklub Peugeot Rally Talent, z jehož líhně vyrazil na tratě rychlostních zkoušek například Filip Mareš. Seriál Peugeot Rally Cup letos vstoupil do svého pátého pokračování a za dobu svého trvání jím prošla řada úspěšných jezdců. Peugeot ale míří dál, a kromě spolupráce v oblasti motoristického sportu a podpory mládeže se nyní stává strategickým partnerem Autoklubu ČR v oblasti zvyšování bezpečnosti na silnicích a prevence dopravních nehod.

Peugeot strategickým partnerem Road Safety AČR

PEUGEOT_PR_NEWLOGO_LIFESTYLEPro značku Peugeot je vysokou prioritou ochrana životního prostředí a maximální environmentální odpovědnost spojená s výrobou, prodejem a provozem automobilů. Také proto se tato značka usilovně věnuje vývoji elektrifikovaných vozidel. Dnes již 70% modelů značky Peugeot nabízí alternativu v podobě elektrického či plug-in hybridního pohonu, do roku 2025 tento podíl dosáhne 100%. Peugeot se věnuje také rozšiřování povědomí o elektrických technologiích, což předvedl také na TotalEnergies Green Rally Zlín 2021 v rámci 50. ročníku legendární Barum Rally, kde model Peugeot e-208 zvítězil.

peugeot 308Souběžně s ekologií klade Peugeot velký důraz na aktivní i pasivní bezpečnost svých vozidel, prevenci vzniku dopravních nehod a zvyšování bezpečnosti na silnicích. Právě proto se nyní stává strategickým partnerem projektu Road Safety AČR, který se touto problematikou zabývá. „Bezpečnost silničního provozu je stejně jako ekologie v současné době velmi aktuálním tématem. Na svých cestách vnímám jednak neustále sílící provoz, který často překračuje únosnou kapacitu infrastruktury, tak i stále komplikovanější problematiku parkování.  Přestože se u našich vozů rapidně zvyšuje počet a úroveň bezpečnostních prvků a snažíme se poskytovat celou řadu asistenčních systémů už od základních úrovní výbavy, stále dochází k často zbytečným nehodám. Dlouho se zabýváme tím, jak těmto nehodám účelně předcházet, a právě proto jsme se spojili s partnerem k tomu nejpovolanějším – Autoklubem České republiky,“ vysvětlil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR

Peugeot 9X8„Jsem rád, že rozvíjíme naši úspěšnou spolupráci a Peugeot se bude podílet na našich aktivitách v oblasti zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Dohodli jsme se na konkrétní participaci u jednotlivých projektů, například natáčení výukových videí pro řidiče, zajištění vzdělávacích akcí a podobně. Peugeot bude s námi spolupracovat také v oblasti aktivit pro handicapované motoristy.

Opravdu vítám, že získáváme tak renomovaného a zkušeného partnera,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. 

Bohumil Pácl

Marketing, media a PR manager

Autoklub ČR

tel. +420 603 238 574

e-mail: pacl@autoklub.cz

Podobné příspěvky

Pandemie zásadně změní trh s ojetinami

Afri

Tuningový svátek, driftovací show i přehlídka řady značek aut včetně prémiových

Afri

Esúvéčkem na hory, elektrifikované Hyundai Santa Fe a komu se hodí Opel Crossland?

Afri