Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Průměrná délka operativního leasingu na nová auta se prodloužila na 39 měsíců

Toyota

Délka operativního leasingu na nová auta se v posledních pěti letech zvýšila až o třetinu na průměrných 39 měsíců. Nejčastější jsou smlouvy na 36 měsíců a následuje 48 měsíců, podíl dvouletých smluv je minimální, vyplývá z údajů společnosti Toyota, která se specializuje na financování vozů pod značkou Kinto.

ToyotaJedním z důvodů prodlužování doby leasingu je nedostatek nových vozů na trhu kvůli vysoké poptávce a s tím spojené prodlužující se dodací lhůty. Nedostatek vozů v posledních letech způsobily mimo jiné chybějící díly, zejména čipy, a také váznoucí logistika kvůli covidové pandemii.

V současnosti tvoří naprostou většinu firmy a soukromé osoby s podílem okolo dvou procent. Typickým zákazníkem je firma objednávající jedno až dvě auta.

Trendem je také využití leasingové firmy spojené s určitou značkou, jako jsou Toyota a Lexus v případě Kinta.

Všechno pod jednou střechou

Auto zůstává celou dobu s námi, v naší autorizované síti, kam zákazník jezdí řešit všechny své radosti i starosti. Odpadá tedy dohadování s externí leasingovou společností coby zprostředkovatelem a smýkání klienta po neautorizovaných servisech,” říká manažer Toyoty pro operativní leasing Kinto One Petr Najman.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=TQ0xOpl-ts4

Podle údajů České leasingové a finanční asociace vzrostl loni objem leasingového a úvěrového financování aut o pětinu. Celkem bylo 29 miliardami financováno pořízení více než 52 000 nových osobních vozů, tedy více než čtvrtiny z celkového počtu.

TOYOTA_KINTO_NATALIE_MAJVALDOVA

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

bZ4X, první elektrické SUV od Toyoty

Afri

První pódiové umístění pro DS Automobiles a Antónia Félixe da Costa v Rijádu

Afri

Třetí ročník veletrhu e-SALON navštívilo přes 16 tisíc zájemců o čistou mobilitu

Afri