Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Renault Austral přijel do Česka

Renault Austral se snaží  zaujmout elegantním designem, nejmodernější technologickou výbavou, prémiovým interiérem i elektrifikovanými motorizacemi. Nástupce kadjaru vstupuje do tvrdé konkurence crossoverů segmentu C. AUSTRAL je pohodlný a bohatě vybavený crossover a jeho ergonomie je skvělá. Jako první jsou v nabídce mild-hybridy.  

Nová vrcholná výbava Esprit Alpine

Renault nedávno Kadjar nahradil modelem Austral. Označení “Alpine“  znamená sportovní vzhled. Znak esprit Alpine, exkluzivní barva karoserie, přední sportovní nárazník, 20″ disky kol daytona z lehké slitiny, high-tech zadní světla s „3D perleťovým“ efektem. Austral se z zvenku těší také obřími zadními lampami, které vůz opticky rozšíří a je vybaven párovými couvačkami i mlhovkami v nárazníku. Prolisy nad blatníky zvýrazňují mohutnost auta.

Renault Austral je výsledkem strategického plánu „Renaulution“ 

V designu interiéru vyniká vysoká a široká středová konzole, nazvaná „console grand confort“.Tato konzole disponuje elegantní povrchovou úpravou. Je potažena měkčeným materiálem s dvojitým prošíváním a je zbavena všech ovládacích prvků. Přepínače a tlačítka byly přeneseny do blízkosti volantu a displeje OpenR, podobně jako páka automatického řazení s elektrickým ovládáním „e-shifter“. V závislosti na zvoleném jízdním režimu mění barvu také osvětlení palubní desky, výplně dveří a přístrojová deska.

Novinka Renaultu disponuje posuvnou zadní lavicí sedadel, jejíž každý díl můžete nezávisle posouvat až o 16 centimetrů. Díky tomu můžete optimalizovat vnitřní prostor vozu a rozhodnout se mezi větším prostorem pro cestující na zadních sedadlech, nebo větší zavazadelník. Ten díky chytrému a praktickému řešení dosahuje maximálního základního objemu až 575 litrů.

Renault  AUSTRAL sází na konzervativní jistoty

AUSTRAL  je pohodlný, výborně zpracovaný a bohatě vybavený moderní svou technikou

Austral dobře filtruje nerovnosti. Reaguje dobře na povely volantem . Pod kapotou je zážehová třináctistovka v nejsilnější stošedesátikoňové variantě. Motor táhne slušně a není moc slyšet. Motor startuje až po uvolnění brzdového pedálu. Automatická převodovka funguje skvěle. 

Pokročilé asistenční a bezpečnostní systémy

Austral je vybaven 32 asistenty řízení, jízdními režimy MULTI-SENSE a 4CONTROL Advanced – nejnovějším systémem řízení všech kol, vyvinutým značkou Renault. Nabízí tedy užitečné, proaktivní a inteligentní technologie, a to vše ve prospěch pohodlí a bezpečnosti cestujících.

Interiér verze  Alpine nabízí čalounění Alcantara s dvojitým prošíváním Alpine Blue. Logo Alpine vyšité na opěrkách hlavy a decentní trikolora vložená do bočních švů interiéru dotváří eleganci. Výplně dveří a palubní desky před spolujezdcem, ladící s čalouněním, zdobí modře prošívané dekory z Alcantary. Volant v kůži Nappa s dekory z Alcantary zdobí prošívání v barvě trikolory. Balíček doplňují bezpečnostní pásy opatřené modrým lemováním, hliníkové pedály a prahy dveří s vyraženým nápisem „Alpine“.

Nový Austral uvádí do provozu zcela nový samonabíjecí „ full hybrid “ motor E- Tech. Má kombinovaný výkon až 200 koní. Tato hybridní technologie E- Tech, vyvinutá a patentovaná vývojáři z firmy Renault kombinuje tepelný motor, dva elektromotory, – trakční motor „e-motor“ a vysokonapěťový generátor typu HSG (High-Voltage Starter Generator), který zajišťuje startování tepelného motoru, řazení a dobíjení baterie – centrální baterie a inteligentní automatické multimodové bezspojkové převodovky. Stejně jako u předchozí generace motoru E- Tech hybrid jsou všechny starty 100% elektrické, s okamžitou dostupností točivého momentu, aby poskytovaly potěšení z jízdy specifické pro elektrifikovaná vozidla, kombinující ticho a rychlou odezvu.
Dynamika motorové jednotky je dostačující. Auto z klidu na stokilometrovou rychlost zrychlí za 9,7 sekundy a maximálka je 175 km/h.

Renaultu Austral je krásný a pohodlný crossover.

red.

Podobné příspěvky

Zpěvák will.i.am spolutvůrcem designu unikátní verze vozu Lexus NX!

Redakce

Toyota využije pro testy elektromobilů experimentální město

Redakce

RENAULT AUSTRAL SE STÁVÁ VÍTĚZEM ANKETY BEST BUY CAR OF EUROPE 2023

Redakce