Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Renault Austral přijel do Česka

Renault Austral se snaží  zaujmout elegantním designem, nejmodernější technologickou výbavou, prémiovým interiérem i elektrifikovanými motorizacemi. Nástupce kadjaru vstupuje do tvrdé konkurence crossoverů segmentu C. AUSTRAL je pohodlný a bohatě vybavený crossover a jeho ergonomie je skvělá. Jako první jsou v nabídce mild-hybridy.  

Nová vrcholná výbava Esprit Alpine

Renault nedávno Kadjar nahradil modelem Austral. Označení “Alpine“  znamená sportovní vzhled. Znak esprit Alpine, exkluzivní barva karoserie, přední sportovní nárazník, 20″ disky kol daytona z lehké slitiny, high-tech zadní světla s „3D perleťovým“ efektem. Austral se z zvenku těší také obřími zadními lampami, které vůz opticky rozšíří a je vybaven párovými couvačkami i mlhovkami v nárazníku. Prolisy nad blatníky zvýrazňují mohutnost auta.

Renault Austral je výsledkem strategického plánu „Renaulution“ 

V designu interiéru vyniká vysoká a široká středová konzole, nazvaná „console grand confort“.Tato konzole disponuje elegantní povrchovou úpravou. Je potažena měkčeným materiálem s dvojitým prošíváním a je zbavena všech ovládacích prvků. Přepínače a tlačítka byly přeneseny do blízkosti volantu a displeje OpenR, podobně jako páka automatického řazení s elektrickým ovládáním „e-shifter“. V závislosti na zvoleném jízdním režimu mění barvu také osvětlení palubní desky, výplně dveří a přístrojová deska.

Novinka Renaultu disponuje posuvnou zadní lavicí sedadel, jejíž každý díl můžete nezávisle posouvat až o 16 centimetrů. Díky tomu můžete optimalizovat vnitřní prostor vozu a rozhodnout se mezi větším prostorem pro cestující na zadních sedadlech, nebo větší zavazadelník. Ten díky chytrému a praktickému řešení dosahuje maximálního základního objemu až 575 litrů.

Renault  AUSTRAL sází na konzervativní jistoty

AUSTRAL  je pohodlný, výborně zpracovaný a bohatě vybavený moderní svou technikou

Austral dobře filtruje nerovnosti. Reaguje dobře na povely volantem . Pod kapotou je zážehová třináctistovka v nejsilnější stošedesátikoňové variantě. Motor táhne slušně a není moc slyšet. Motor startuje až po uvolnění brzdového pedálu. Automatická převodovka funguje skvěle. 

Pokročilé asistenční a bezpečnostní systémy

Austral je vybaven 32 asistenty řízení, jízdními režimy MULTI-SENSE a 4CONTROL Advanced – nejnovějším systémem řízení všech kol, vyvinutým značkou Renault. Nabízí tedy užitečné, proaktivní a inteligentní technologie, a to vše ve prospěch pohodlí a bezpečnosti cestujících.

Interiér verze  Alpine nabízí čalounění Alcantara s dvojitým prošíváním Alpine Blue. Logo Alpine vyšité na opěrkách hlavy a decentní trikolora vložená do bočních švů interiéru dotváří eleganci. Výplně dveří a palubní desky před spolujezdcem, ladící s čalouněním, zdobí modře prošívané dekory z Alcantary. Volant v kůži Nappa s dekory z Alcantary zdobí prošívání v barvě trikolory. Balíček doplňují bezpečnostní pásy opatřené modrým lemováním, hliníkové pedály a prahy dveří s vyraženým nápisem „Alpine“.

Nový Austral uvádí do provozu zcela nový samonabíjecí „ full hybrid “ motor E- Tech. Má kombinovaný výkon až 200 koní. Tato hybridní technologie E- Tech, vyvinutá a patentovaná vývojáři z firmy Renault kombinuje tepelný motor, dva elektromotory, – trakční motor „e-motor“ a vysokonapěťový generátor typu HSG (High-Voltage Starter Generator), který zajišťuje startování tepelného motoru, řazení a dobíjení baterie – centrální baterie a inteligentní automatické multimodové bezspojkové převodovky. Stejně jako u předchozí generace motoru E- Tech hybrid jsou všechny starty 100% elektrické, s okamžitou dostupností točivého momentu, aby poskytovaly potěšení z jízdy specifické pro elektrifikovaná vozidla, kombinující ticho a rychlou odezvu.
Dynamika motorové jednotky je dostačující. Auto z klidu na stokilometrovou rychlost zrychlí za 9,7 sekundy a maximálka je 175 km/h.

Renaultu Austral je krásný a pohodlný crossover.

red.

Podobné příspěvky

Nová ŠKODA FABIA je důležitým pilířem značky ŠKODA

Afri

Luxus na dosah ….. To je MORELO

Jaroslav Hauer

Auto na dálkové ovládání, kompakt Renault Clio s elektromotorem

Afri