Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

S Toyotou budete na sněhu jako doma

YARIS_CROSS

Kdo se rozhodne vyrazit za sněhem do hor, má u Toyoty bohatý výběr a na sněhu bude jako doma. Japonská značka vybavila inteligentním pohonem 4×4 vozy téměř všech velikostí. Systémem AWD-i disponuje kompaktní novinka Yaris Cross, SUV bestseller RAV4 ve verzi plug-in hybrid i velký Highlander.

S těmito modely Toyoty budete na sněhu jako doma

Inteligentní pohon AWD-i kombinuje výhody hybridního agregátu a všech čtyř poháněných kol. Pohon zadních kol se připojuje jen tehdy, kdy ho řidič opravdu potřebuje. Vše ovládá řídicí jednotka, která vyhodnocuje prokluz na jednotlivých kolech a podle toho řídí trakci.

Aktivací zadního elektromotoru, který je nezávislý na elektrickém agregátu pohánějícím přední nápravu, rozděluje další hnací sílu na zadní kola, čímž zamezuje protáčení předních kol.

Pro výběr povrchu jen otočíte kolečkem

Výběr povrchu je možné zvolit pomocí otočného ovládače. Je možné zvolit právě sníh, nebo trail v případě těžšího terénu, a pak se zase vrátit od režimu normálního nebo městského provozu.

Toyota má s pohonem 4×4 šedesátileté zkušenosti. Během této doby systém dovedla k naprosté dokonalosti. Využila zároveň více než čtvrtstoletí praxe s hybridním pohonem kombinujícím benzinový agregát a elektromotor.

Výsledkem je bezpečný, efektivní a ekologický pohon, který si umí poradit v každé situaci. Použitá technologie je přitom lehčí a úspornější než standardní AWD.

Vytápění a rozmrazování skel si spustíte na dálku

Inteligentní pohon všech kol nicméně není vše, co Toyota pro bezpečnou jízdu nabízí. Prostřednictvím aplikace MyT je například možné spustit na dálku vytápění vozu nebo rozmrazování skel.

K dispozici jsou inteligentní bezpečnostní asistenty Toyota Safety Sense. Patří sem adaptivní tempomat, předkolizní bezpečnostní systém rozeznávající chodce nebo cyklisty, automatické zapínání dálkových světel, systém snižující riziko kolize v křižovatkách nebo asistent rozpoznávání dopravních značek.

Od malého crossoveru až po sedmimístného obra

RAV4_PLUG-IN_Jízdu do zimních hor si tedy u Toyoty mohou užít jak sólisté, tak početné rodiny. Někomu více padne malý městský crossover Yaris Cross s délkou 4,2 metru a výkonem hybridního agregátu 86 kW, standardní rodina dá zřejmě přednost větší až třistakoňové RAV4 a početné skupiny sáhnou po až sedmimístném Highlanderu. Vůz o délce téměř pět metrů pohání výkonný hybridní motor 2.5 Hybrid Dynamic Force o výkonu 246 koní, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,3 s nebo schopnost utáhnout až dvoutunový přívěs.

Skvěle si zalyžujete i užijete jízdu na snowboardu třeba ve skiareálu Rokytnice. Ten nabízí jedny z nejdelších sjezdovek v ČR, místy až 100 m široké

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

Petra Janů se zamilovala!

Jaroslav Hauer

Peugeot 3008 Evropské auto roku 2017

Afri

Francouzské četnictvo a vozy Peugeot:

Afri