Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Servisy po covidu najely na online

autoservis

Internetový vyhledávač autoservisů GetFix spustil novou službu zaměřenou na firemní zákazníky, kterým se kompletně postará o servisní správu jejich vozového parku. Systém za firmy zajistí pravidelný servis, výměny oleje, upozorní na konec platnosti STK nebo zařídí přezutí na zimní pneu.

GetFix spustil novou službu, firmám se postará o vozový park

Zájemce si vybere v on-line nabídce GetFix požadovanou službu pro dané vozidlo a servis, který ji poskytuje, zadá termín a řidič přiřazený k danému autu obdrží SMS, kde má kdy s autem být.

Vybraný servis ví, že vůz přijede, o jaké auto se jedná a má připravený potřebný materiál. Za služby firma platí až zpětně fakturou. Dopředu si přitom může na webu spočítat orientační cenu.

V systému GetFixu je v současnosti přes 180 prověřených autoservisů, jejichž služby platforma zprostředkovává.

“Po covidu servisy více využívají online prostředí a mají enormní zájem o spolupráci v oblasti objednávek. Každý týden máme přes 50 zájemců po celé ČR. Museli jsme navýšit kapacity ke zpracování a ověřování autoservisů o 200 procent,” říká ředitel společnosti GetFix Stanislav Toman.

V tuzemsku GetFix nabízí služby osobního asistenta na telefonu, chatu či přes SMS, systém evidencí oprav, řidičů a vozidel, automatické hlídání termínu STK, konce platnosti dálničních známek apod. nebo řešení pojistných událostí. Ceny se pohybují v řádu tisíců korun ročně podle počtu vozidel.

Spolupracujeme s téměř dvěma stovkami autoservisů po celé České republice. Díky tomu můžeme zaručit, že zákazník s autem nebude muset přejíždět přes půl republiky, nemluvě v podstatě o okamžitém provedení oprav bez zdlouhavého čekání,” dodává Toman.

GetFix vznikl v roce 2019 a loni do projektu vstoupil investiční partner, který jej financuje a pomáhá s jeho dalším rozvojem. Měsíčně GetFix zprostředkuje více než 100 objednávek. Do roku 2027 plánuje zastřešovat přes 800 servisů a mít 100 000 registrovaných klientů.

Vladimír Michna

Podobné příspěvky

Třetí ročník veletrhu e-SALON navštívilo přes 16 tisíc zájemců o čistou mobilitu

Afri

Zájem o LNG v Česku roste, státní podpora obnovy vozidel však vázne

Afri

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu byl zvolen Martin Jahn

Afri