Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Skupina Stellantis v italském Termoli přebuduje nový závod na výrobu baterií

vyroba baterii

Skupina Stellantis společně se svými partnery podporuje plán rozvoje společnosti Automotive Cells Company (ACC), v jehož rámci má být továrna skupiny Stellantis v italském Termoli přebudována na nový závod na výrobu baterií. Současně se dokončuje dohoda o začlenění společnosti Mercedes-Benz jako nového rovnocenného partnera společností TotalEnergies/Saft a Stellantis.

Stellantis projektem na výstavbu závodu na výrobu baterií Automotive Cells Company (ACC) v Itálii potvrzuje své závazky

  • ACC plánuje výstavbu třetího výrobního závodu v rámci továrny skupiny Stellantis v italském Termoli.
  • Partneři hodlají urychlit vývoj ACC s cílem dosáhnout do roku 2030 kapacity výroby článků nejméně 120 gigawatthodin (GWh).

Partneři se rovněž zavázali zvýšit výrobní kapacitu ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh a zároveň posílit vývoj a výrobu nové generace vysoce výkonných bateriových modulů a článků.

Stellantis-vyrobce aut ve FranciiDěkujeme všem, kdo se podíleli na této investici, která zajistí budoucnost Termoli,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Transformace stávajícího závodu, která pomůže podpořit udržitelnější budoucnost, zajistí společnosti ACC pozici evropského lídra v oblasti výroby baterií a díky spolupráci s ministerstvem hospodářského rozvoje se upevní role Itálie při podpoře transformace skupiny Stellantis na technologickou společnost zaměřenou na udržitelnou mobilitu.“

Skupina Stellantis v rámci svého strategického plánu Dare Forward 2030 oznámila, že plánuje do roku 2030 dosáhnout celosvětového prodeje 5 milionů elektromobilů (BEV) ročně (100 % osobních automobilů prodávaných v Evropě a 50 % osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA). Stellantis také plánuje zvýšit kapacitu dodávek baterií o 140 GWh na přibližně 400 GWh, a to díky pěti plánovaným gigatovárnám a dalším dodavatelským smlouvám.

Společnost Automotive Cells Company založily Stellantis a TotalEnergies/Saft v srpnu 2020.

Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření, včetně schválení regulačními orgány.

Stellantis

Stellantis (NYSE / MTA / Euronext Paris: STLA) je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility. Naše značky Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move a Leasys jsou ikonické a nesou v sobě bohatou historii. Jejich inovativní produkty a služby jsou prodchnuty vášní vizionářů, kteří je založili, i nadšením dnešních zákazníků. Díky naší rozmanitosti jsme lídrem v oblasti mobility zítřka. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší společností v oblasti udržitelných technologií mobility a zároveň vytvářet ještě větší přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí. Více informací naleznete na www.stellantis.com/fr.

Radka Matthey

Podobné příspěvky

Toyota letos může prodat dvakrát víc aut než loni

Afri

ÚAMK informuje – Neodmítejte testy alkoholu v zahraničí

Afri

U vlajkového sedanu LS je pohodlí během jízdy zcela zásadní

Afri