Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Stellantis a LG Energy Solution zakládají společný podnik na výrobu lithium-iontových baterií

Logo Stellantis

Umístění nového závodu se v současné době promýšlí a další podrobnosti budou sděleny později. Předpokládá se, že k zahájení výstavby dojde ve druhém čtvrtletí roku 2022. Transakce bude dokončena po podpisu konečných dokumentů a podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení regulačními orgány.

Skupina Stellantis a LG Energy Solution zakládají společný podnik na výrobu lithium-iontových baterií v Severní Americe

Stellantis

Stellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility, který se řídí jasnou vizí: nabízet svobodu pohybu díky osobitým, cenově dostupným a spolehlivým řešením mobility. Kromě bohatého dědictví a široké zeměpisné působnosti patří mezi hlavní přednosti skupiny také udržitelná výkonnost, rozsáhlé zkušenosti a velký počet zaměstnanců po celém světě. Stellantis hodlá využívat své široké portfolio ikonických značek, které založili vizionáři, jež jim vštípili vášeň a soutěživého ducha, který dodnes rezonuje mezi zaměstnanci i zákazníky. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší, a zároveň vytvářet přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí.

LG Energy Solution

LG Energy Solution je světovým lídrem v dodávce pokročilých lithium-iontových baterií pro elektrická vozidla (EV), aplikace pro mobilitu a IT a systémy pro skladování energie (ESS). Díky 30 letům zkušeností s pokročilou technologií baterií nadále rychle roste směrem k realizaci udržitelného života. Díky své robustní globální síti, která zahrnuje USA, Evropu, Asii a Austrálii, se společnost LG Energy Solution více než kdy jindy zavázala vyvíjet inovativní technologie, které posune budoucí energii o krok blíž. V souladu se svou vizí ESG „We CHARGE toward a better future“ dělá společnost LG Energy Solution maximum pro to, aby kladla na první místo životní prostředí, plnila svou sociální odpovědnost a budovala udržitelnou budoucnost. Další informace najdete na https://www.lgensol.com

Radka Matthey

Podobné příspěvky

Začalo setkání Custom maniaků v Pragovce

Afri

Jízdy pro majitele vozů Audi jsou téměř obsazeny, zbývají poslední místa

Afri

Hromadný nákup dálničních známek zatím platforma eDalnice.cz neumožňuje

Afri