Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Střechu OC Šestka při přehlídce Classic Drive opět opanují veteráni

OC Sestka veterani

Již posedmé se na střeše Obchodního centra Šestka sjedou veteráni ze všech koutů naší země. Do Ruzyně se vrací Classic Drive vol. 7, přehlídka historických automobilů vyrobených v 50. až 90. letech minulého století i takzvaných youngtimerů, vozů se stářím od 25 do 29 let se sběratelským potenciálem. Akce s jedinečným geniem loci díky těsné blízkosti letiště proběhne v sobotu 10. září od 12:00 do 18:00.

Burácení motorů i hýření barev

Skoda 100Mají nepopsatelný styl a vzbuzují výjimečnou atmosféru majestátnosti i určité nostalgie – automobiloví veteráni v nás dokážou rozproudit emoce, i když žádného nevlastníme. Kdo by dokázal při pohledu na takové vozy zůstat chladný, a zvláště tehdy, když jich budou na jednom místě stovky? Co všechno v sobotu 10. září mezi 12:00 a 18:00 na střeše OC Šestka uvidíte, uslyšíte a třeba si také osaháte, představuje Jiří Dohnal, pořadatel oblíbené akce Classic Drive vol. 7.

Pro návštěvníky jsme nachystali přehlídku vozidel vyrobených do roku 1999. Jedná se především o automobily a motorky z jedinečných 70. až 90. let, nicméně fanoušky pořádného „old-schoolu“ potěší účast i vozů daleko starších. Průměrné stáří přihlášených automobilů je okolo 40 let. Zúčastnění uvidí auta, která jsou nejen krásná a mají vysokou estetickou hodnotu, ale pyšní se také zajímavým investičním potenciálem,“ popisuje nadšeně organizátor. „Máme radost, že si srazy veteránů na střeše OC Šestka vybudovaly svou tradici. Je to i díky skvělému zázemí a profesionálnímu přístupu ze strany obchodního centra.“

OC SestkaOblíbenost akce dokazuje i fakt, že ji v uplynulých ročnících navštívily tisíce nadšenců všech věkových kategorií. Neopakovatelnou atmosféru vytváří především prostor střešního parkoviště OC Šestka.

„Díky své lokalitě v těsné blízkosti letiště představuje naše obchodní centrum naprosto unikátní místo pro pořádání akcí. Vzlety a přistání letadel pár set metrů od nás, téměř nad našimi hlavami, již sedmým rokem dokreslují na setkání veteránů perfektní kulisu. Jsme rádi, když vidíme, že se k nám lidé vracejí nejen na tyto speciální akce, ale i na pravidelné nákupy, cvičení v našem novém fitcentru Gymstory nebo třeba na návštěvu interaktivního muzea a herny Game World. Všichni jsou příjemně překvapeni, když vidí, jakou proměnou OC Šestka v posledních třech letech prošla,“ vysvětluje Michaela Němcová, centre manager OC Šestka.

Přehlídku půvabných karosérií i pořádně dunivých motorů zpestří také doprovodný program. Nebude chybět ani stylový foodtrack s lákavou nabídkou občerstvení. Vstupné je dobrovolné. Více informací můžete sledovat na facebookové události zde.

Šárka Pelcová

Podobné příspěvky

Peugeot 405 T16 byl v 90. letech ztělesněním konceptu sportovního sedanu

Aleš Fritscher

S Toyotou budete na sněhu jako doma

Aleš Fritscher

Peugeot v ČR v únoru čtvrtý

Aleš Fritscher