Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Stylová motorka JAWA 300 CL

JAWA 300

Pokud jste vyššího věku, můžete se s ní vrátit do mládí, kdy většina našich motorek měla označení JAWA anebo ČZ. JAWA je krásný stroj odkazující na bohatou českou motocyklovou historii. 

Bude se kupovat srdcem!

JAWA 300JAWA 300 CL je věrná kopie Kývačky a to nejen celkovým vzhledem, ale i detaily. Zlaté linky na nádrži s chromovanými boky, kaplička, z níž vybíhají kryty předních vidlic, dvojice doutníkových výfuků po stranách. Stylové světlo s nápisem JAWA a se zakrytým tachometrem, kde je umístěn ukazatel směrovek, světel, stavu paliva a km. 

Novodobá Kývačka vzbuzuje zaslouženou pozornost a vášně motoristů i kolemjdoucích. 

V roce 2019 – Jawa oslavila 90 let

JAWA300V Indii vyrobili  pohodový stroj pro pohodové jezdění. Agregát je sympaticky a pohledem připomíná známý dvoutakt. Jednoválec má  kultivovaný chod i výkon se slušnou pružností.  JAWA 300 CL  se tváří jako historický motocykl, jeho srdce však tvoří moderní pohonná jednotka s rozvodem DOHC a šestistupňovou převodovkou. Díky tomu je motocykl schopen nabídnout svému majiteli nadstandardní chování v rychlostech okolo 80 km/h, a to včetně nezaměnitelné zvukové kulisy. Spotřeba lehce převyšovala hranici 3,5 litrů/100 km. 

Zásadním rozdílem je spínačka, která  je poněkud netradičně umístěná na pravém boku pod nádrží a po otočení klíčku se z nádrže ozve zabzučení čerpadla spjatého se systémem vstřikování. Motor chytá na dvě otočení startérem. Motor má hezky dunivý zvuk (hezky dupe),  spojka se ovládá lehce, jednička směrem dolů a už se rozjíždíte. Šest rychlostí je také změna oproti Kývačce. 

Parametry:

– motor: 295 cm2, rozvod DOHC
– výkon 23 koní / 7000 ot (25 Nm / 5750 ot)
– hmotnost: 182 kg
– ABS
– šestistupňová převodovka
– elektrický startér

 

Lehkost ovládání a pohodová jízda je to co od této motorky můžete očekávat.  Přední brzda je kotoučová, dá se citlivě a přesně dávkovat. Vzadu je obyčejná bubnová brzda.

JAWA-motorMotor překrásně vypadá a za jízdy funguje kultivovaně a pružně

 

 

JAWA má  přes 170 kg a při stavění na stojan vyžaduje určitou zručnost.  Citelně nám chyběl boční stojan, pro krátké zastávky. Přední vidlice i zadní dvojice tlumičů dobře tlumí nerovnosti.

JAWA-300Je tedy lepší trochu zpomalit, „srovnat“ a užívat si radši  příjemné komfortní jízdy. Přední vidlice i zadní dvojice tlumičů celkem statečně přejíždí nerovnosti, byť nedá se říci, že by o nich motorka vůbec nedávala vědět. 

JAWA 300 CL je krásný stroj odkazující na bohatou českou motocyklovou historii. 

Motocykl JAWA 300 CL je vyráběn na základě licenční smlouvy indickou společnosti Classic Legends Pvt. Ltd. Jeho výroba tak bezprostředně navazuje na motocykly JAWA vyráběné v Indii v 60. minulého století, později označované též jako motocykly značky YEZDI.

Děkujeme společnosti LEGENDY U VÁS za možnost se vrátit o několik desítek let zpět. Byl to skvělý zážitek! 

WWW.LEGENDYUVAS.CZJAWA 300

info@legendyuvas.cz

tel.: 602 444 244

Půjčte si motorku, nebo třeba obytný vůz pro jedinečný osobní zážitek. Pronajměte legendární motocykl JAWA pro zatraktivnění Vašich obchodních a kancelářských prostor. Rádi vám pomůžeme i s online a virálním marketingem.

 

Podobné příspěvky

Evropský šampionát NASCAR v Mostě bude součástí Czech Truck Prix

Afri

Vodíkový náklaďák od Toyoty pokořil legendární Pikes Peak

Afri

V inteligentním městě od Toyoty zastanou domácí práce roboti

Afri