Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Toyota a Lexus zvítězily v britské soutěži

Toyota a Lexus uspěly při předávání cen v soutěži Auto Express New Car Awards 2023 v Londýně. Corolla Touring Sports byla vyhlášena vozem roku v kategorii kombi a Toyota GR86 se stala nejrychleji prodávaným modelem v historii na britském trhu. Nejlepším středně velkým prémiovým SUV byl zvolen Lexus NX.

Soutěž Auto Express New Car Awards 2023 v Londýně

Toyota Corolla CrossToyota Corolla Touring Sports, tedy kombi verze, získala ocenění za všestranný výkon, nízké náklady, bezpečnost a každodenní praktičnost. Tento model, který se vyrábí výhradně ve Velké Británii v závodě Toyota v Burnastonu v hrabství Derbyshire, nedávno prošel řadou technických a výbavových vylepšení, která posílila jeho atraktivitu na trhu.

Především se jedná o zavedení páté generace plně hybridní elektrické technologie Toyota pro pohonné jednotky 1,8 a 2,0 litru. Ta přináší vyšší výkon, rozšiřuje možnosti plně elektrické jízdy vozu na elektrický pohon a zachovává vysokou účinnost spotřeby paliva a emisí.

Do standardní výbavy všech modelových stupňů byly zavedeny nejnovější prvky aktivní bezpečnosti a asistence řidiče Toyota Safety Sense. Všechny verze rovněž využívají nový multimediální systém Toyota Smart Connect+ s 10,5palcovým dotykovým displejem, cloudovou a vestavěnou navigací a palubním hlasovým agentem.

Corolla Sports Touring splňuje všechny vlastnosti kombi – je velká, praktická a snadno ovladatelná. Kromě toho splňuje všechny požadavky moderních zákazníků, zejména pokud jde o technologie a efektivitu. Bonusem je, že je to také skvěle vypadající vůz,“ řekl Steve Fowler, šéfredaktor časopisu Auto Express.

Za dvě hodiny byla Toyota GR86 vyprodána

Nejrychleji prodávaná Toyota GR86 získala široké uznání kritiky, včetně pětihvězdičkové recenze v Auto Expressu. Zákazníci si všechny vozy GR86 objednali za méně než dvě hodiny od zahájení prodeje před rokem.

„GR86 je další skvěle vypadající Toyotou. Báječně se také řídí, protože kombinuje vzrušení ze staré školy s moderností,“ dodal Fowler.

Za Lexus vyhrál model NX

Lexus NX byl v soutěži podruhé za sebou vyhlášen nejlepším středně velkým prémiovým SUV roku. Druhá generace modelu NX, zahrnuje jak hybridní elektrický model NX 350h, tak plug-in hybridní elektrický model 450h+.

Ten si zachovává vysokou účinnost i po vybití akumulátorů, na rozdíl od konkurenčních modelů, které standardně využívají spalovací motor, NX 450h+ automaticky přepíná na samonabíjecí hybridní chod.

Vladimír Michna 

Podobné příspěvky

Lexus LC Convertible prošel testem v mrazicí komoře

Afri

Toyota je podle žebříčku Forbes nejoblíbenější automobilová značka

Afri

Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut

Afri