Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího hnoje a potravinového odpadu.

Toyota Mirai při čerpání vodíku do nádržeSamotné zařízení dodá Mitsubishi Kakoki. Toyota a Toyota Tsusho budou spolupracovat na vytvoření systému pro kompresi, skladování a přepravu bioplynu a vodíku a také na operačním systému. Všechny tři firmy budou také řešit optimalizaci návrhu pro místní podmínky.

Toyota a Mitsubishi chtějí využívat japonské technologie související s vodíkem k podpoře čisté energie přizpůsobené každé zemi a regionu. Budou proto spolupracovat i s různými dalšími zúčastněnými stranami, aby dosáhly uhlíkové neutrality.

Toyota je na poli vodíkové mobility a energetiky velmi aktivní. Vedle prvního sériového vodíkového vozu Mirai se účastní projektů na vývoj vodíkových nákladních aut, vlaků či lodí. Podílí se také na projektech výroby a distribuce vodíku a testuje jeho využití v rámci experimentálního města Wowen City.

Vladimír Michna      

Podobné příspěvky

Kdo si poprvé vyzkouší jízdu po závodním okruhu, dostane zdarma instruktáž

Afri

Francouzské četnictvo a vozy Peugeot:

Afri

Toyota je nejhodnotnější značka mezi auty

Afri