Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Toyota odhalila nový Land Cruiser

Toyota odhalila novou generaci legendárního modelu Land Cruiser, který se vrací ke kořenům a moderním způsobem navazuje na vzhled vozu, který byl představený už před 72 lety. Geny této ikony se spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní i terénní schopnosti. První vozy dorazí v první polovině roku 2024.

Toyota Land Cruiser

A takhle vypadá First Edition určená výhradně pro ty zákazníky, kteří si nový Land Cruiser rezervují během prvního předprodejního období, které začíná letos v říjnu.

Legenda v nové podobě

Nový model pro Evropu nese silný odkaz na historii značky, která současně představila i další facelift skoro 40 let vyráběné utilitární verze. Mají až překvapivě hodně společného.

Hranatý tvar – návrat ke kořenům 

Stylisté nového Land Cruiseru si vzali za vzor klasický model generace FJ62 vyráběný v letech 1984 až 1986. Při pohledu na fotografie nové terénní toyoty můžete vidět dvě různé přídě. Jedna má kulaté lampy, zatímco druhá má obdélníkové. Ta s kulatými světly je premiérovým modelem First Edition. Vyrobit se má přibližně 3 000 kusů, které se budou prodávat pouze ve dvou barevných variantách: Sand a Smoky blue. Důležité je, že obě budou dvoubarevné. Další verze nové generace budou zase těžit z pravoúhlých svítilen. Zbytek vozu je v obou případech prakticky stejný. Land Cruiser na délku měří 4 920 mm a široký je 1 980 a vysoký 1 870 mm. Rozvor měří 2 850 mm  a spolu s hranatostí karoserie zajišťuje dostatek místa pro cestující.
Sada bezpečnostních asistentů Toyota Safety Sense
Zbrusu nový Land Cruiser 250 stojí na nové platformě GA-F, která má nabídnout až o 50 procent vyšší tuhost rámu oproti předchůdci, což by mělo znamenat o 30 procent vyšší tuhost celého vozu. To zlepší jízdní vlastnosti v terénu.
Roste zájem o hybridy

Každé třetí auto, které značky Toyota a Lexus během svého působení na českém trhu prodaly, má hybridní pohon. V posledních letech je to ještě mnohem víc – podíl hybridů v prodejích Toyoty dosahuje 70 procent, u značky Lexus dokonce přes 90 procent. Zájem navíc rychle roste, od roku 2015 se každoročně zdvojnásobí.

public.relations@toyota.cz

Podobné příspěvky

NATALI RUDEN SI V DS STORE PRAHA PŘEVZALA SVŮJ NOVÝ DS 7 CROSSBACK

Afri

Kdo si poprvé vyzkouší jízdu po závodním okruhu, dostane zdarma instruktáž

Afri

Toyota chystá baterie nové generace

Afri