Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto

Toyota staví nejekologičtější sportovní arénu v historii

Exteriér_Tokyo_A-Areny

Automobilka Toyota zahájila výstavbu nejekologičtější multifukční sportovní arény v Japonsku. Pojmenovaná je Tokyo A-Arena a bude stát v tokijské čtvrti Koto na ostrově Odaiba. Hala pro 10 000 diváků o rozloze 27 000 m2 bude stát na místě dřívějšího prezentačního centra Toyota Mega Web. Otevřena má být na podzim 2025.

Toyota staví nejekologičtější sportovní arénu v historii

Jako první aréna v Japonsku projekt usiluje získání certifikace LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), což je systém hodnocení dopadů na životní prostředí používaný pro budovy a města řízený americkou neziskovou organizací Green Building Council. Měla by tak být arénou, jejíž výstavba i chod bude nejvíce šetřit životní prostředí ze všech zatím existujících hal.

Exteriér_Tokyo_A-ArenyNová aréna se stane domácím hřištěm basketbalového týmu Toyota Alvark Tokyo hrajícího v japonské B lize. Prostory též budou sloužit k provozování různých halových sportů, jako např. volejbalu a stolního tenisu, městských sportů, parasportů nebo e-sportů.

„Projekt nové arény staví na dvou našich myšlenkách. První je prokázat vděk sportům a sportovcům a druhou je poskytnout stabilní podporu lidem, kteří posouvají svůj potenciál kupředu,” uvedl prezident Toyoty Akio Toyoda.

Toyota bude na projektu spolupracovat s různými partnery pod heslem: „Objevujme potenciál společně!“ Aréna by se pro ně měla stát místem spojujícím a rozvíjejícím nejrůznější možnosti, zejména v oblasti sportu, mobility a trvalé udržitelnosti.

Interiér_Tokyo_A-ArenyAréna by měla zprostředkovávat sportovní zážitky novými atraktivními způsoby za pomoci nejmodernějších technologií. Zároveň bude využívat technologie mobility od Toyoty. Součástí projektu jsou i dva venkovní parky k oživení okolí.

Písmeno A v názvu A-ARENY evokuje název týmu Alvark Tokyo, zároveň odkazuje na označení pro modré moře. Znamená rovněž výraz “ability”, tedy schopnosti a možnosti lidí a zároveň jde o první písmeno abecedy, tedy o symbolické označení začátku.

Vladimír Michna 

Podobné příspěvky

Toyota Corolla Cross získala v bezpečnostních testech Euro NCAP maximální počet hvězd

Afri

Kdy a jak připravit auto na zimu

Afri

Mýty o elektromobilech pomáhají překonávat carsharingové platformy

Afri