Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

V sobotu 1.října se konal již 14. ročník Pražské Noblesy

prazska noblesa

Letošní Pražská Noblesa se odehrávala opět v areálu bývalého pivovaru Braník. Na přivítanou bylo pro všechny účastníky  připraveno občerstvení: káva, čaj, sladké pečivo a nesměl chybět ani tradiční chléb se sádlem a škvarky. Potom následovala  technická a administrativní přejímka vozů a motocyklů.

Veteran a Vintage Club uspořádal již 14. ročník Pražské Noblesy

Po oficiálním zahájení letošní Pražské Noblesy účastníci jeli první soutěžní jízdu Jeremenkovou ulicí, po které  následovala spanilá jízda Prahou 4. Na trati spanilé jízdy následovalo focení před Bazilikou sv. Petra a Pavla, (území národní kulturní památky Vyšehrad). Následně se účastníci vrátili do areálu pivovaru Braník, kde byl připraven oběd a jazzová kapela SWING SESSION. Po obědě následovala druhá soutěžní jízda Jeremenkovou ulicí a druhá spanilá jízda, která končila na střeše OC WESTFIELD. Zde se mohli účastníci  jízdy zapojit do soutěže o cenu OC WESTFIELD.

prazska noblesa

Letošní ročník byl opět  omezen počtem 140 historických vozidel, a to do roku výroby 1970 včetně. Konkrétní data jsou uveřejněny na stránkách www.vavc.cz /seznam přihlášených vozidel.

Organizační výbor:

Vladimír Sušek – ředitel Pražské Noblesy 2022

 Petr Navrátil – předseda Veteran a Vintage Clubu z.s.

Podobné příspěvky

Historie Břevnovského kláštera

Redakce

Značku Lexus přiblíží nový pořad Lexus Experience

Redakce

9. září se na pražské Markétě bude konat Memoriál Luboše Tomíčka

Redakce