Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování Reportáže

25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD představil spoustu zajímavých destinací

Od čtvrtka 18. února do neděle 21. února se na Výstavišti Praha Holešovice konal středoevropský veletrh cestovního ruchu. Letos se jednalo již o 25. ročník. Veletrh představil nejen zajímavosti z tuzemska, ale i ze zahraničních zemí. Čestným hostem Holiday World byla Čína.

Čtvrtek a pátek byl věnován odborníkům v oboru cestovního ruchu, sobota a neděle pak byla věnována široké veřejnosti. Nechybělo ani několik filmů v rámci cestovatelského festivalu pořádaného v rámci Holiday World s názvem Worldfilm 2016. Program byl pestrý, filmy se střídaly po hodině a tak si návštěvníci mohli vybrat například film od Petra Horkého – Velikonoční ostrov, Lucie Drbohlavové – Afgánistánem po Hedvábné stezce a nebo od Jirky Kolbaby – Sedm divů Islandu.

Holiday World představil bohatou nabídku českých měst i zahraničních destinací. Z České republiky se prezentovaly Východní Čechy, Jižní Morava, Příbram, Hradec Králové, Terezín, Pardubice, Děčín, Liberec a spousta dalších měst, která stojí za jejich návštěvu. Mimo jiné několik stánků připravovalo soutěže o ceny – příkladem je stánek UNESCO či Kutná Hora. Otázky se vždy zaměřovaly na daný kraj či město. Ani zahraniční představitelé se nenechali zahanbit, vybírat si příchozí mohli nejen z klasických destinací v Chorvatsku, Itálii, Bulharsku či Španělsku, ale také z mnohem exotičtějších zemí jako je Bali, Kuba, Dominikánská republika, Maledivy nebo například Mexiko.

Představitelé dělali vše proto, aby svůj region správně uvedli a proto nechyběly ochutnávky piv, hořických trubiček, koláčků a spousta dalších dobrůtek. Za zmínění stojí město Žatec, které se může pyšnit orlojem s chmelařským motivem. Zajímavostí byl model lodě plující po vodě i po louce. Že nevěříte? Podívejte se do naší galerie. Jezera, která leží mezi městem Ostróda a přístavem Elbląg u Viselského zálivu jsou propojena kolejí, na kterou loď najede a tím se dostane na protější jezero. Ve stánku představující kubánskou kulturu si každý mohl ochutnat pravý kubánský rum nebo spíše pro dámy i koktejly z tohoto kubánského nápoje.

Nechyběly ani stánky nabízející průvodce, DVD s dokumenty nebo mapy. Pokud návštěvník veletrhu sháněl některou z map, určitě stál za návštěvu stánek s názvem Malované mapy. Malovaná mapa je ruční dílo do posledního detailu. Tvůrci si pomáhají i moderní technikou a to proto, aby mapy byly co nejpřesnější. Vybírat si zákazníci mohou jak z klasických map měst a regionů, tak i motorkářských, leteckých a možností je také výroba mapy na zakázku. Co se týče těch nejmenších návštěvníků, ti se zabavili nejvíce na stánku IQLandia. Sídlo tohoto zábavněvědeckého centra je v Liberci a tak si nejen rodiče s dětmi mohli naplánovat výlet třeba na jarní prázdniny.

Holiday World 2016 a Top Gastro 2016 hostilo přes 800 vystavovatelů z 62 zemí světa. Velká návštěvnost ukázala, že ač je v dnešní době možné si vše objednat “online” a vše si také “online” vyhledat, není to to “pravé ořechové”. A že jste letošní ročník nestihli? Tak sledujte stránky www.holidayworld.cz a datum příštího ročníku si zapište do kalendáře, ať ho tentokrát neprošvihnete. Byla by to škoda.

Podobné příspěvky

Zaměstnanci České pošty na výzvu odborů pomáhají malé Michalce

Afri

Těžkooděnci dnes zasáhli vůči squaterům

Afri

Jak správně přepravovat psa nebo kočku autem

Afri