Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Cestovní ruch se změnil i v Itálii

Cestovní ruch se změnil, což je patrné i v Itálii, kde cestovatelé stále častěji vyhledávají jedinečná místa mimo vyšlapané cesty. Většina cestovního ruchu se soustřeďuje obvykle jen do 1 % země: do uměleckých měst, jako jsou Florencie, Řím, Benátky a Milán, nebo do měst proslulých svou kuchyní, jako jsou Bologna a Neapol, či do nejoblíbenějších italských přímořských destinací.

Itálie: cestovní ruch v malých obcích vzkvétá!

Přesto podle údajů společnosti Coldiretti/Ixè v roce 2023 vzrostl počet pobytů v malých italských vesnicích, přičemž 72 % italských turistů si jako cíl své dovolené vybralo jednu z více než 5 000 vesnic ve své zemi; to svědčí o rostoucí přitažlivosti šetrné a udržitelné turistiky.

Tyto půvabné vesničky rozeseté po celé Itálii od severu k jihu nabízejí autentické zážitky z tradic, kultury a historie a jsou stále dostupnější i bez auta. Díky rozsáhlé železniční síti Trenitalia je vlak ideálním a udržitelným způsobem, jak tyto skryté skvosty objevit. Tento aspekt ocení zejména mladší turisté, kteří jsou velmi ohleduplní k životnímu prostředí.

Jednou z nejlákavějších služeb nabízených v italských vesnicích je možnost ubytování v historických obydlích: vzhledem k tomu, že poptávka po nich vzrostla oproti roku 2019 o více než 80 %, jsou tyto charakteristické domy třešničkou na dortu nezapomenutelné dovolené, daleko od chaosu a davů lidí ve velkých městech.

Ze Sicílie do Ligurie: pohádková trasa po italských vesnicích

ItálieObjevitelská cesta po těchto malých skvostech by nás mohla vést po celé délce a šířce Itálie, protože vesnice tvoří téměř 70 % všech obcí v zemi. Každé z těchto četných městeček a vesniček v sobě zahrnuje historii a tradice, stejně jako vynikající jídlo, víno a řemeslnou výrobu, a všechny čekají na to, až je objevíte a zažijete spolu s True Italian Experience, centrem, které nabízí zážitky na míru pro každý typ cestovatele, s prohlídkami s průvodcem, kurzy vaření, lekcemi řemesel a mnoha dalšími.

Jedním z příkladů je Cefalù, sicilský klenot, který byl v roce 2015 prohlášen za světové dědictví UNESCO, s křišťálově čistou vodou a starým městem postaveným téměř výhradně z vápence: nezapomenutelná destinace obohacená o arabsko-normanské detaily architektury.

V pevninské Itálii na vás čeká region Apulie s vesnicí Alberobello, která je po celém světě známá svými charakteristickými obydlími z trulli, zatímco návštěvníci Kalábrie mohou prozkoumat místa jako Tropea a Pizzo Calabro.

Pokud jde o vesnice, Umbrii a Toskánsko s jejich středověkými vesničkami a hrady rozesetými po kopcích je těžké překonat. Nezapomenutelným místem je Castiglione del Lago, které je zařazeno mezi “Borghi più belli d’Italia” (nejkrásnější italské vesnice) a je obklopeno sugestivními středověkými hradbami.

Odtud se vydejte na sever do Toskánska, kde se rozprostírá množství malých vesniček s výhledem na Tyrhénské moře: Orbetello je jen jedním z krásných míst v tomto regionu. A nakonec si nenechte ujít oblast Cinque Terre v Ligurii. Vernazza s výhledem na moře a 738 obyvateli je díky barevným fasádám domů považována za jednu z nejkrásnějších vesnic v Itálii.

Klikněte na odkaz https://we.tl/t-Rs5a7rbWZ8, kde najdete 7 videí o nejkrásnějších italských vesnicích

https://www.trueitalianexperience.it/it

Podobné příspěvky

Wrocław: Město trpaslíků

Redakce

Nová expozice ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře

Redaktor J.Hampl

Sýrie – tragický osud země na Hedvábné stezce

Redakce