Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Dom Pérignon Vintage 2003 Plénitude 2 na palubě letadla

sampanske-letadlo

Letecká společnost Emirates na základě exkluzivní dohody o servírování luxusní značky šampaňského Dom Pérignon na palubě svých letounů nově nabízí cestujícím ve First Class na vybraných linkách až do konce října speciální ročník – Dom Pérignon Plénitude 2 (P2).

Emirates na palubách svých letadel servíruje ojedinělé šampaňské

Výjimečně vzácný ročník 2003 P2 je limitovanou edicí, která je součástí oceňovaného portfolia exkluzivních vín, šampaňského a lihovin společnosti Emirates.

sampanskeDom Pérignon je jedním z nejuznávanějších a nejluxusnějších šampaňských na světě a Emirates je jedinou leteckou společností, která má exkluzivní smlouvu na jeho podávání na palubě. V 17. století benediktinský mnich Dom Pierre Pérignon měl ambici vytvořit “nejlepší víno na světě”. O tři století později se ročníky Dom Pérignon stále vyrábějí z těch nejlepších hroznů z panství. Každý ročník má svůj vlastní styl a jedinečnost, která spočívá ve způsobu, jakým se postupně vyvíjí a zraje. Sklepmistr Vincent Chaperon označuje tyto časové úseky jako “plénitudy”, přičemž plénituda 2 představuje sekundární fázi aromatických látek, které se postupně vyvinuly. Po téměř 15 letech pomalého zrání ve sklepích Dom Pérignon popisuje Plénitude 2 jako “širší, hlubší, delší, intenzivnější a rovněž obdařenou prodlouženou životností.”

Plénitude 2 je bohaté a mnohovrstevnaté víno s komplexní spirálou vůní, které se po čase ve sklenici odhalují. Nejprve se objeví jemnost lipového dřeva, pak zvýrazněná mineralita, poté sušené meruňky a jablka spolu s kandovanými malinami a fíky. Následuje pak citronová verbena, rozmarýn, bílý pepř, tmavé koření a kořen lékořice. Ty se ve sklenici rozvinou do hlubokého a minerálně laděného harmonického buketu. Živá, ale velkorysá chuť, silná a přesná s velkou energií vede ke kořenitému a slanému závěru.

Cestující ve First Class mohou zjistit, zda se na jejich letu bude podávat Plénitude 2, na stránce www.emirates.com nebo v aplikaci Emirates v části “Co se podává na Vašem letu”.

EmiratesZa posledních 16 let společnost Emirates investovala do svého vinařského programu více než              1 miliardu dolarů a nakupuje výjimečná vína již v ranném stádiu, aby je nechala vyzrát a umožnila jim plně rozvinout jejich potenciál před podáváním na palubě. Vinotéka Emirates se nachází ve Francii a v současné době je v ní uloženo 6,5 milionu lahví kvalitních vín, z nichž některá budou připravena k ochutnání až v roce 2035. Společnost Emirates v současné době nabízí na palubě svých letadel 37 různých druhů francouzských vín a šampaňského. Červená vína z Bordeaux v Business Class zůstávají ve sklepě společnosti Emirates v průměru 8-10 let, zatímco vína vyhrazená pro First Class se podávají v průměru až 12-15 let po zakoupení. Společnost Emirates má také kolekci ročníkových vín, do které patří Château Margaux 2004, Château Cos d’Estournel 2005 a Château Montrose 2005.

Jako doplněk ke kolekci vín a šampaňského nabízí společnost Emirates na palubě také lákavou nabídku lihovin zahrnující směs specializovaných, ručně vyráběných značek, ale i oblíbených a vyhledávaných lihovin, jako je například koňak Hennessy, podávaný ve všech letových třídách.

 Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Budějovicko počtem lodních linek překvapí

Aleš Fritscher

ZOO Praha má další mládě makaka vepřího

Aleš Fritscher

Města z pohádek tisíce a jedné noci aneb putování po Hedvábné stezce

Aleš Fritscher