Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Emirates uzavírá další mezilinkové partnerství, tentokrát se SriLankan

Emirates a SriLankan Airlines podepsaly reciproční dohodu o vzájemném mezilinkovém propojení, která posílí spojení pro cestující obou leteckých společností. Partnerství umožní přístup do nových míst v sítích obou společností přes Kolombo a Dubaj s využitím jediné letenky a pohodlného přestupu zavazadel.

· Partnerství se týká 30 linek provozovaných oběma leteckými společnostmi

· Zákazníci společnosti Emirates mohou cestovat do dvou nových destinací v Indii a na ostrov Gan na Maledivách

· Zákazníci společnosti SriLankan mohou cestovat se společností Emirates na 15 trasách po Blízkém východě, USA a dalších zemích s bezproblémovým přestupem v Dubaji

Letenky jsou nyní v prodeji s okamžitou platností, protože partnerství mezi linkami zpřístupňuje 15 regionálních destinací provozovaných společností SriLankan Airlines přes Kolombo, z nichž si mohou vybrat cestující společnosti Emirates. Síť zahrnuje kromě ostrova Gan na Maledivách také dvě nové indické destinace, Madurai a Tiruchirapally, zákazníci tak mohou cestovat bez problémů na jednu letenku a zároveň využívat pohodlí velkorysé zavazadlové politiky a bezproblémového odbavení zavazadel do cílové destinace. Mezi destinace na Dálném východě a v jižní Asii patří také Cochin, Chennai, Bangalore, Hyderabad, Malé, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Jakarta, Guangzhou, Soul a Tokio.

Cestující společnosti SriLankan Airlines budou mít rovněž přístup ke globální síti společnosti Emirates a budou moci využít spojení do 15 měst, která Emirates provozuje mimo Dubaj. Síť interline zahrnuje místa na Blízkém východě, v Africe, Rusku a USA. Zákazníci společnosti SriLankan budou moci využívat prémiové cestovní zážitky a partnerské výhody při letech se společností Emirates do Bahrajnu, Ammánu, Dammámu, Medíny, Káhiry, Maskatu, Nairobi, Moskvy, Tel Avivu a řady amerických měst včetně New Yorku JFK, Los Angeles, San Francisa, Chicaga, Bostonu a Houstonu*.

Letenky lze okamžitě rezervovat na stránkách emirates.com, srilankan.com a v preferovaných online i offline cestovních kancelářích.

Emirates-zenyAdnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates, řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme aktivovat mezilinkové partnerství se společností SriLankan a poskytnout našim zákazníkům větší výběr a přístup k dalším destinacím, které vyhovují jejich cestovním plánům. Toto partnerství umožňuje zákazníkům bezproblémově létat do jedinečných destinací v Indii a na Maledivy přes Kolombo. Těšíme se na další rozvoj naší spolupráce v blízké budoucnosti a na rozšíření výhod, které mohou zákazníci využívat při cestování se společnostmi Emirates a SriLankan na jednu letenku.”

Richard Nuttall, generální ředitel společnosti SriLankan Airlines, prohlásil: „Jsme rádi, že můžeme oznámit obnovení naší interline spolupráce se společností Emirates. Společnost SriLankan se zavázala zajistit spojení na Srí Lanku z celého světa a současně spolupracujeme s mnoha partnery, abychom se dostali i do měst, kam nelétáme. Emirates je globální leteckou společností, která má na Srí Lance dlouhou historii a spolupráce s ní nás opravdu těší. Toto partnerství poskytuje více možností spojení na Srí Lanku i z ní, čímž podporuje růst cestovního ruchu do této perly Indického oceánu.”

jachtingSrí Lanka je i nadále důležitou součástí sítě Emirates, která zahrnuje téměř 140 destinací. Společnost Emirates sem zahájila lety v roce 1986 a od té doby přepravila do Kolomba a zpět více než 11 milionů cestujících. Letecká společnost v současné době zajišťuje dva přímé lety denně do Kolomba s využitím letounu Boeing 777-300ER a další denní linku přes Malé, což zákazníkům poskytuje flexibilitu při výběru letů a pohodlí při minimálním počtu přestupů. Jako jediný mezinárodní dopravce poskytuje v zemi služby první třídy – cestujícím nabízí prvotřídní produkty a špičkový komfort ve vzduchu i na zemi.

* Cestující, kteří letí do destinací v USA na interline letenky společností Emirates a SriLankan, musí svá zavazadla odbavit na celnici v USA na prvním místě vstupu do země.

O společnosti Emirates

Společnost Emirates poskytuje ze svého globálního centra v Dubaji služby zákazníkům na šesti kontinentech a poskytuje vysoce kvalitní služby letecké dopravy, které usnadňují cestovní ruch a obchod. Letecká společnost si získala uznání zákazníků za své špičkové služby na zemi i v oblacích, které poskytují nadšení zaměstnanci zastupující více než 160 zemí. Společnost Emirates provozuje největší flotilu širokotrupých letadel Boeing 777 a Airbus A380 na světě, která nabízí prostorné kabiny a ikonické prvky palubní zábavy, jako je například sprchová lázeň A380 a palubní salónek, a systém palubní zábavy ice, který je k dispozici na všech sedadlech v celé flotile a nabízí až 6 500 kanálů s obsahem na vyžádání ve více jazycích. Další informace naleznete na adrese www.emirates.com.

O společnosti SriLankan Airlines

SriLankan Airlines, národní dopravce Srí Lanky a člen aliance oneworld, je oceňovaná letecká společnost s pevnou pověstí světového lídra v oblasti služeb, pohodlí, bezpečnosti, spolehlivosti a přesnosti. Letecká společnost byla založena v roce 1979 a její hlavní letiště se nachází na mezinárodním letišti Bandaranaike v Kolombu, odkud poskytuje pohodlné spojení do své globální sítě (včetně codesharových partnerů) zahrnující 109 destinací v 56 zemích světa. Mapa přímých linek zahrnuje hlavní města v Evropě, Austrálii, na Blízkém východě, indickém subkontinentu, v jihovýchodní Asii a na Dálném východě. Letecká společnost provozuje flotilu letadel značky Airbus, včetně nejmodernějšího letounu A330-300 a moderní flotily A320/321neo.

Podobné příspěvky

Křest knihy Lukáše Kerharta Cestování nejlepší životní investice …

Šebík

Druhou nejoblíbenější destinací mezi Evropany je Německo

Redaktor J.Hampl

Toulky podzimní Šumavou pohladí duši každého návštěvníka

Afri