Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Emirates zavádí linku do Montréalu  

Letecká společnost Emirates tento týden přistála v Montréalu a zahájila tak pravidelné lety do již druhého kanadského města. Inaugurační let proběhl s letadlem Boeing 777, které bude na svých každodenních linkách do města nabízet cestujícím své prémiové služby. Společnost Emirates nyní obsluhuje do Kanady 14 letů týdně.

Na palubě inauguračního letu byli členové vedení společnosti Emirates: Adnan Kazim, obchodní ředitel, Salem Obaidalla, senior viceprezident pro obchodní operace pro Ameriku, a David Broz, viceprezident pro letecké a průmyslové záležitosti.

Let EK243 dorazil na mezinárodní letiště Pierra Elliota Trudeaua v Montréalu 5. července v 8:30 hodin místního času. Přistání, které vzbudilo zájem leteckých fanoušků a médií, přihlíželi letištní úředníci a zástupci leteckých úřadů. Po příletu přivítali VIP delegaci z Dubaje Essa Sulaiman Ahmad, viceprezident divize Emirates pro USA a Kanadu, a Shaz Peshimam, Country Manager společnosti Emirates pro Kanadu.

Po uvítacím ceremoniálu předvedla společnost Emirates zástupcům vlády, médiím, hostům a zástupcům cestovního ruchu svůj letoun Boeing 777-300ER v konfiguraci tří letových tříd. Letadlo je vybaveno osmi soukromými apartmány ve First Class, 42 polohovatelnými sedadly v Business Class a 304 prostornými sedadly v Economy Class.

Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates, zdůraznil význam nové destinace a uvedl: „Jsme nadšeni, že můžeme zahájit provoz do Montréalu a rozšířit naši síť o druhou vstupní bránu do Kanady. Využíváme této příležitosti, abychom poděkovali úřadům a partnerům Spojených arabských emirátů a Kanady za podporu zahájení provozu, který by měl mít pozitivní dopad na cestovní ruch, podnikání a obchod v obou zemích.

Doplněním našich služeb do Toronta budou mít zákazníci při plánování cest do Kanady větší výběr – nyní mohou letět přímo do druhé největší metropole země, ať už za prací, zábavou, vzděláním nebo za rodinou a přáteli. Od okamžiku, kdy jsme oznámili naše plány na zavedení přímých letů do Montrealu, jsme zaznamenali velké množství rezervací od cestujících, kteří plánují cesty do Kanady z míst ve Spojených arabských emirátech, Indii, Íránu a Libanonu, a také z mnoha zemí Dálného východu a Afriky. Silná poptávka svědčí o kvalitě našeho produktu a cestovních zážitků, které poskytujeme. Těšíme se, až budeme moci přivítat naše zákazníky na palubě, kteří tak vyzkouší naši nabídku „fly better” ve všech třídách.”

Philippe Rainville, prezident a generální ředitel společnosti ADM Aéroports de Montréal, k zahájení provozu společnosti Emirates v Montrealu uvedl: „Společnost ADM Aéroports de Montréal je potěšena, že může na letišti YUL poprvé přivítat jednu z nejprestižnějších leteckých společností na světě. Pro naše cestující je to výjimečná příležitost cestovat s Emirates na letu, který je bez mezipřistání dopraví do majestátní Dubaje. Pro mezinárodní letiště, jako je to naše, je to obzvláště vzrušující zpráva, zejména proto, že tato linka nabídne přílety a odlety v méně vytížených denních dobách. Je to do značné míry v souladu s cílem společnosti ADM nabízet více spojů do oblíbených destinací mimo období cestovní špičky. Jsme velmi poctěni, že si společnost Emirates vybrala letiště YUL jako druhé kanadské letiště pro svůj provoz v této zemi.”

Lety společnosti Emirates do Montrealu a z Montrealu jsou provozovány pod označením EK243 a EK244. Denní let odlétá z Mezinárodního letiště v Dubaji ve 02:30 hodin a do Montréalu přilétá v 08:00 hodin místního času. Zpáteční let odlétá z letiště Pierra Elliota Trudeaua v Montréalu v 10:20 hodin a do Dubaje přiletí následující den v 06:30 hodin místního času.

Nová denní linka do Montréalu doplňuje sedm týdenních linek společnosti Emirates do Toronta a rozšiřuje síť severoamerických linek této letecké společnosti na 14 destinací a celkem 18 v celé Americe. Linka poskytne cestujícím z Kanady pohodlný přístup do Dubaje a také spojení do oblíbených destinací, jako je Libanon, Indie, Írán, Vietnam a Malajsie.

Yves Lalumière, prezident a generální ředitel společnosti Tourisme Montréal, dodal: „Tento nový přímý let je důležitým krokem v rozšiřování naší letecké sítě a posiluje naši pozici přední turistické destinace. Otevírá nespočet příležitostí pro turisty i obchodní cestující. Děkujeme Emirates, že díky ní je Montréal dostupnější než kdykoli předtím pro cestující z celého světa, kteří chtějí objevit jeho bohatou kulturu, rozmanitou gastronomii a živé festivaly. Vítejte v Montréalu!”

Rozšiřování sítě a partnerství se společností Air Canada

Zákazníci společností Emirates a Air Canada mají díky strategickému partnerství obou leteckých společností přístup k rozsáhlé síti destinací. Kromě více než 130 destinací, do kterých Emirates létá díky codesharovému partnerství, mají její zákazníci v současné době přístup do 19 kanadských destinací mimo Toronto, zatímco zákazníci Air Canada mají mimo Dubaj přístup do 17 měst v Africe, na indickém subkontinentu, na Blízkém a Dálném východě. Cestující společnosti Emirates si navíc mohou vybrat z více než 140 linek provozovaných společností Air Canada na bázi interline, včetně 27 míst v Kanadě mimo Montréal a 53 linek mezi Montréalem a USA a Jižní Amerikou, a zároveň si mohou užívat jednoduchosti letových tras na jedné letence. 

Členové programu Emirates Skywards mohou získat míle na všech daných letech společnosti Air Canada a mohou je vyměnit za letenky v celé síti společnosti Air Canada.

Lepší zážitky díky službám za letu i na zemi

Na Mezinárodním letišti v Dubaji má společnost Emirates pro své zákazníky prémiové třídy a vybrané členy programu Skywards k dispozici řadu salónků, které mohou využít před odletem do Dubaje. Pro zákazníky First Class a Business Class jsou v Dubaji i Montrealu k dispozici také služby jízdy s řidičem na letiště a zpět.

V rámci rozšiřování slibu „fly better” si zákazníci letící se společností Emirates mohou na palubě její širokotrupé flotily letadel užívat nadstandardní úroveň pohodlí, dopřát si jídla inspirovaná regionálním stylem a zábavu světové úrovně. Zákazníci na letech mezi Dubají a Montréalem mohou při snídani ochutnat kanadskou kuchyni a pochutnat si na palačinkách s jahodovým nebo třešňovým kompotem, javorovým sirupem a dalšími polevami nebo si dát francouzský toast podávaný s jahodovým kompotem, javorovým sirupem, jablky a dalšími ingrediencemi.

Cestující se společností Emirates mají na výběr z nekonečného množství možností zábavy. Její oceňovaný systém zábavy za letu, ice, nabízí až 6 500 kanálů zábavy na vyžádání ve více jazycích pro všechny věkové kategorie a zájmy. Ice nabízí více než 2 000 filmů, 650 televizních pořadů a 4 000 hodin hudby, podcastů a audioknih ve 40 jazycích. Před cestou si cestující užijí zábavu s tematikou Montréalu, a to díky stand-up komediálním speciálům od Just for Laughs.

Milovníci hudby se mohou těšit také na alba legendárních kanadských umělců a čas poletí s dokumentárními a životopisnými filmy, které se věnují životu a tvorbě známých kanadských hudebníků včetně Celine Dion.

Obchod mezi SAE a Kanadou

SAE jsou největším kanadským exportním trhem na Blízkém východě a v severní Africe. V roce 2022 přesáhl bilaterální obchod mezi Kanadou a SAE 2,6 miliardy kanadských dolarů a za posledních pět let vzrostl o 53 %. Podle kanadského statistického úřadu se odhaduje, že stav přímých zahraničních investic SAE v Kanadě dosáhl v roce 2021 hodnoty 1,3 miliardy kanadských dolarů.

Kanada figuruje v žebříčku 20 nejvýznamnějších zdrojových trhů pro příjezdový cestovní ruch v Dubaji, kam v roce 2022 přijelo 158 000 kanadských návštěvníků, což je více než dvojnásobek oproti roku 2021 (zdroj: Ministerstvo hospodářství a cestovního ruchu Dubaje). V Dubaji také žije a pracuje více než 40 000 Kanaďanů.

Pro podporu přepravy zboží a komodit po celém světě poskytuje společnost Emirates nákladní služby do Kanady s kapacitou 20 tun v břišním prostoru svých osobních letadel Boeing 777 a až 15 tun na palubě letadla A380.

Pulzující Montréal

Montréal je známý svými fascinujícími čtvrtěmi, které oslavují moderní městský styl se starou evropskou atmosférou, což z tohoto kulturního centra dělá cíl pro místní obyvatele, studenty i zahraniční cestovatele. Cestovatelé si mohou prohlédnout slavnou montréalskou baziliku Notre-Dame a navštívit různá muzea v okolí a prozkoumat kořeny města. Návštěva Montréalského muzea výtvarných umění, centra Phi, návštěva pouličních představení nebo významných festivalů patří na seznam „must see“.

Cestovatelé se dále mohou těšit na ráj nákupů: elegantní butiky a obchodní centra podél ulice Rue Sainte-Catherine či pouliční umění v živé čtvrti Plateau Mont-Royal. Tato destinace je oblíbená mezi gurmány a je známá kulinářskými specialitami: ikonických montréalských bagelů, které mohou soupeřit s New Yorkem, až po restaurace nižší i vyšší kategorie, které nabízejí jídla z celého světa. Nesmíte vynechat ani proslulé poutine, klasický francouzsko-kanadský pokrm z hranolek, omáčky a sýra.

Kristýna Štefanková

Podobné příspěvky

POP Airport nově nabízí službu krátkodobého bezplatného parkování pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha

Afri

Jak se chovat na vodních cestách

Afri

Jaké jídlo si s sebou sbalit na celodenní výlet

Afri