Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování Pozvánky na akce

Filipíny patří mezi největší souostroví na světě

Srdečně vás zveme na povídání Hynka Adámka o Filipínách, zemi kterou s námi nespojuje jen Pražské Jezulátko v chrámu Panny Marie Vítězné. Filipíny dneška, to je stát rozprostírající se na více než 7 641 ostrovech. A není to jen země kohoutích zápasů – i když, ruku na srdce, mluví se o nich skoro pořád a všude.
Filipíny
Svět, kde každý ostrov má svůj příběh
Přednáší: RNDr. Hynek Adámek
Filipíny byly důležitou zastávkou pro první Čechy, kteří prokazatelně obepluli svět. V zemi vzdálené přes 10 000 km jsme tak ovlivnili místní architekturu. Filipíny jsou ostrovní stát v jihovýchodní Asii a rozkládají se na 7 641 ostrovech v západním Tichém oceánu. Nejbližšími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Jsou zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším na světě.

Hynek Adámek (*1962)
Geograf, publicista a fotograf. Absolvent Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor fyzická geografie. Publikuje od roku 1993.
Účastník české expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Spoluautor stejnojmenné publikace z roku 1996, společně s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem. V roce 2000 vyšla jeho kniha Čas je dar Afriky – Etiopie (společně s Pavlem Mikešem) a v roce 2003 vydal s Jakubem Havlem knihu Island – soulad protikladů. Od roku 2003 je externím redaktorem National Geographic Česko.
Během letní antarktické sezóny 2004/2005 byl členem týmu, který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou stanici na tomto kontinentu – stanici Johanna Gregora Mendela.
Vstupné 190 Kč

Svá místa si rezervujte na tel. 607 208 201 nebo na e-mailu art-n-coffee@art-n-coffee.cz. 

Podobné příspěvky

Adventní jarmark na Novoměstské radnici v Praze

Redakce

Jak správně přepravovat psa nebo kočku autem

Redakce

Svatá Ludmila – žena na rozhraní věků

Redaktor J.Hampl