Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Jamajský cestovní ruch je opět ve formě

Jamajka

Cestovní ruch na Jamajce po covidovém výpadku výrazně ožil už loni: ostrov přivítal 3,3 milionu turistů a tržby byly dokonce vyšší než v roce před pandemií. Letos se podle všeho bude dařit ještě lépe – očekává se 11% růst a devizové příjmy vzrostou o 13,3 % na 4,12 miliardy USD.

Jamajka je v kurzu: cestovní ruch letos přidá 11 %

Jamajský cestovní ruch je opět ve formě. Porosteme, a to znamená více pracovních míst a vyšší příjmy pro zaměstnance i celou ekonomiku,“ uvedl jamajský ministr pro cestovní ruch Edmund Bartlett a za úspěch poděkoval i partnerům – cestovním kancelářím, cestovním agenturám, leteckým společnostem a dalším.

Prognózy vycházejí z údajů o loňském růstu z hlavních zdrojových trhů: Kanada posílila o 37,8 %, USA o 7 % a Evropa o 5,3 %. Na vyšším přílivu turistů (a peněz) ze starého kontinentu se významně podílely i země střední a východní Evropy, kam spadá i Česko.

Chuť trávit dovolenou na Jamajce roste a ostřílení hráči v oboru hotelnictví se pustili do výstavby a rekonstrukcí. Některé skvosty vonící novotou zahájí provoz ještě letos. 

SANDALS DUNN’S RIVER

Letos přivítá první hosty nový resort Sandals Dunn’s River Ocho Rios. Bude mít 260 jedinečných pokojů, nadchne architekturou a designem a nabídne hostům řadu příjemností, jako například 12 restaurací, největší bazén na Jamajce, evokující tok stejnojmenné ředy, a také zdarma green fee na dvou golfových hřištích. Sandals Resorts je jamajská firma, založená v roce 1981, a toto bude už její sedmnáctý podnik v Karibiku a sedmý na Jamajce.

RIU PALACE AQUARELLE

Španělské rodinné hotelové impérium RIU čile staví na zelené louce asi 35 minut jízdy po pobřeží za východ, ve Falmouthu ve farnosti Trelawny (mimochodem, farnosti – parishes – jsou jamajské správní oblasti, něco jako naše kraje). Hotel Riu Palace Aquarelle by se měl otevřít ještě letos, přesný datum zatím není znám. Ubytovací a zážitkové zařízení to nebude malé – pokojů má být přes 700.

Příznivce velkoleposti nadchne Princess Resort, který má vzniknout na západě poblíž Negrilu (farnost Hanover). S 2000 pokoji to bude největší hotelový komplex na Jamajce. Rovněž u Negrilu by měl vyrůst i Viva Wyndham Resort. Rozsáhlé rozšiřování kapacit oznámili loni i vlastníci španělské skupiny Bahia Principe, jejichž jamajské hotely čeští klienti dobře znají z nabídky cestovních kanceláří.

Petr Bílek

JAMAICA TOURIST BOARD

www.visitjamaica.com

Podobné příspěvky

Leťte s Emirates do Dubaje a získejte zdarma vstup do Atlantis Aquaventure

Afri

Křest knihy Lukáše Kerharta Cestování nejlepší životní investice …

Šebík

Vltava dává Lipensku punc ráje vodních sportů

Afri