Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

„Jedeme dál“ České Alpy Rakousko 2021

Alpy

Čeští zpěváci odjeli na týdenní propagační cestu do Rakouska pod názvem „Jedeme dál“ České Alpy Rakousko 2021. Jeli tam za účelem podpory cestovního ruchu, kultury a znovu potkávání se mezi spoluobčany a tentokráte nejen České republiky, ale i Rakouska. Akce se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj ČR Kláry Dostálové a velvyslankyně ČR v Rakousku Ivany Červenkové.

„Jedeme dál“ České Alpy Rakousko 2021

A tak se hned první den na hotelu potkali herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová, muzikálová zpěvačka a v současné době i nepřekonatelná cukrářka Kamila Nývltová, zpěvačka Zuza Nová, která brázdí svět jako The Rock set tribute revival s hity skupiny Roxette, začínající zpěvačka Clo Kosová, která studovala zpěv u Marcely Březinové a zpěvák a producent Martin France, který celou akci s jeho agenturou zajišťoval. A druhý den za všemi dorazila po vlastní ose, za to se svým psím kamarádem Edou a přítelkyní Petra Koláře Lenkou Chlupáčovou zpěvačka Heidi Janků.

A výlety mohly začít. A tak zpěváci navštívili například horské vrcholy Leogang v Salzburgu, Kitzsteinhorn v Kaprunu v nadmořské výšce 3029 m, horské jezero Weißsee Gletscherwelt, největší evropské Krimmelské vodopády, ale byli také například v nádherném lázeňském městě Zell am See,  jeskyních a v nedalekých Termálech Bad Gastein, které měli jako jeden z posledních výletů.

V půlce týdne, zde v rakouském Niedernsillu všichni zúčastnění vehementně oslavili, jak na vrcholcích alpských štítů, tak i v hotelu narozeniny Yvetty Blanarovičové, které připadly právě na toto období, ale také přímo před hotelem Oberwirt v místním atriu uspořádali interpreti koncert pro české spoluobčany, ale i pro rakouské místní obyvatele. Koncert zahájil starosta města Gunter Brennst a pak už se střídal jeden interpret za druhým. Své pěvecké kolegy přišel podpořit dokonce i herec Jan Antonín Duchoslav, známý především z filmu Sněženky a machři. A tak se v rámci tohoto zpívání i tančilo a když se Heidi Janků na závěr loučila i s ostatními interprety svým hitem „Když se načančám“, to už bylo náměstí opravdu plné a všichni si slíbili, že se za rok potkají v Českých Alpách na dalším ročníku koncertu „Jedeme dál“ v Rakousku znovu při 3. ročníku.

Martin France

Podobné příspěvky

Veletrhy GO a Regiontour v Brně navštívilo přes 30 tisíc fanoušků cestování

Afri

BMW 5 z roku 1997 na cestě z Prahy do Mongolska

Afri

Holiday World 2017

Šebík