Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Jižní Čechy jsou krajem krásných výhledů

Je zde rozeseto již přes sto rozhleden, vyhlídek nebo vyhlídkových věží, mnohé jsou navíc volně přístupné. Vrcholky hor, zalesněné kopce, třpytící se řeky, široká pole i půvabná městečka a vesničky. Krásy přírody se zde dají poznávat mnoha způsoby – oblíbeným je vystoupat na vrchol rozhledny, ze které budete mít kraj jako na dlani.

Pokochejte se výhledy na nejmalebnější kraj z výšky ze sta vyhlídek

zamecka vez-cesky krumlovJihočeská centrála cestovního ruchu proto přišla s novým produktem Jižní Čechy z výšky, který představuje přehled všech jihočeských rozhleden, dostupných vyhlídkových věží a nejnavštěvovanějších vyhlídek v jihočeském kraji. Dává tak rezidentům i turistům možnost prozkoumat celý kraj z ptačí perspektivy. Většina cílů je navíc v turisticky méně exponovaných lokalitách a jejich návštěva se dá spojit s příjemnou procházkou, túrou nebo vyjížďkou na kole.

„Dobývání vrcholů je v Čechách fenoménem a vyrazit na rozhlednu či vyhlídku je častým cílem výletu pro milovníky aktivního poznávání přírody. Návštěvníkům tak usnadníme rozhodování, kam a za jakých podmínek vyrazit (otevírací doba, vstupné, jak se na místo dostat), většinou doplněné o nějakou zajímavost. Podařilo se dát dohromady 106 turistických cílů na jedno místo, aby nikdo na svém výletě nezůstal stát pod vrcholem.“ Uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Petr Soukup.

Celkem 37 rozhleden, 27 vyhlídkových věží a 42 vyhlídek ze všech turistických oblastí je přehledně znázorněno na mapě, kterou je možné vzít s sebou do kapsy a obohatit o razítka z jednotlivých rozhleden. Mapa poskytující základní informace (výška rozhledny, přístupnost, případné zpoplatnění) bude v sezóně dostupná na informačních centrech po celém kraji a online na webových stránkách. Na odkazu www.jiznicechy.cz/rozhledny je přehled všech cílů také rozdělen na letní a zimní verzi a doplněn o podrobnější informace.

Staré kamenné, moderní kovové i dřevěné a zajímavé architektonické experimenty. Co rozhledna, to originál, a každý rok u nás přibývají nové. Kterými si oživíte svůj výlet vy?

Jana Píchová

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

Podobné příspěvky

Co s načatými prázdninami?

Afri

Máchovo jezero je na letní sezónu 2022 připraveno

Afri

BMW 5 z roku 1997 na cestě z Prahy do Mongolska

Afri