Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Jižní Čechy posedmé přivítají odborníky v cestovním ruchu

Travelcon

Už sedmým rokem za sebou zazní celostátní témata a nejaktuálnější trendy a problémy cestovního ruchu opět z jižních Čech. Z oblasti, která se svými 9 destinačními managementy patří mezi nejoblíbenější turistické cíle. Právě proto, aby se cestovní ruch a jeho benefity stále zlepšovaly, je potřebné pracovat na profesionalizaci této oblasti průmyslu.

Registrace na největší konferenci cestovního ruchu Travelcon jsou spuštěny!

Letošní ročník odborné konference Travelcon, kterou pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) ve dnech 20. a 21. dubna, se vrací na Výstaviště České Budějovice. Program proběhne ve zmodernizovaném pavilonu Z, který prošel významnou rekonstrukcí. Hlavním tématem je udržitelnost. Nepůjde čistě o ekologický směr, jak by mohlo na první pohled vypadat. Hlavní otázky budou směřovat k dalšímu udržitelnému rozvoji a fungování cestovního ruchu jako průmyslu, který může sloužit jak pro turisty, tak jako benefit pro rekreaci místních obyvatel. „Cestovní ruch má velký potenciál pro zvýšení kvality života, je potřeba k dalšímu rozvoji přistupovat ohleduplně a s dlouholetou vizí, která se může postupně naplňovat,“ doplňuje náměstek hejtmana František Talíř.

Na webu konference jsou postupně odhalována první jména hostů. Sedmý ročník Travelconu se zaměří na inovace a umělou inteligenci, krizový management, data jako surovinu pro 21. století, investice, udržitelnost, marketing a další. „V letošním roce jsme se rozhodli hlavní program umístit do jednoho hlavního sálu, aby účastníci konference nepřišli o žádná zajímavá témata. Kromě odborných bloků chystáme i novinky – networkingovou snídani a workshopy, které budou na přednášky navazovat,“ uvedl ředitel JCCR Petr Soukup.

Do půlky března je zvýhodněné vstupné 1 490 Kč, které zahrnuje vstup na oba dny konference, občerstvení, parkování a volný vstup do krajem zřizovaných organizací a Návštěvnického centra Budějovického Budvaru po oba dny konání konference. Do 3. 3. 2023 nabízí JCCR slevu 50 % na vstupné po zadání kódu conTRAVEL50 při registraci.

Spolupořadatelem letošního ročníku je již tradičně Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko. Pro účastníky konference jsme i v tomto roce připravili zvýhodněnou nabídku ubytování, které je možné získat v Českých Budějovicích se slevou 15 %. Veškeré informace jsou dostupné na www.travelcon.cz,doplnil ředitel destinační společnosti Tomáš Polanský. Hlavním mediálním partnerem je v tomto roce COT group.

Tato akce se koná pod záštitou místopředsedy vlády ČR pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby, 1. náměstka Jihočeského kraje Františka Talíře a primátorky statutárního města České Budějovice Dagmar Škodové Parmové.

Odborná konference Travelcon je spolufinancována v rámci projektu „Marketingové aktivity JCCR“, který je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního Systému Cestovního Ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

_____________________________________________________________________________________________

Mgr. Petr Soukup

Ing. Marie Chadimová

Ing. Jana Píchová

Podobné příspěvky

Kam vyrazit o víkendu nebo o prázdninách

Aleš Fritscher

Emirates od prosince znovu nasadí A380 na přímé lince do Aucklandu a Kuala Lumpur

Aleš Fritscher

Hotel Žižkovy lázně -luxusní hotel s výhledem na plynoucí řeku a starobylý mlýn

Šebík