Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Kam vyrazit o víkendu nebo o prázdninách

zamek

bistro na zamkuPro nezapomenutelné zážitky nemusíte cestovat jen do zahraničí. I v Česku máme krásná místa, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je i Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Desetitisícové město je bránou do Orlických hor, které v letním období nabízí ideální podmínky pro turistiku i cykloturistiku. Zámek Rychnov nad Kněžnou je jednou z největších a nejkrásnějších barokních staveb v Čechách. V zámecké kavárně na druhém nádvoří v červnu otevřelo novou pobočku vyhlášené bistro Portuše.

TIP, kam vyrazit o víkendu nebo o prázdninách: Nové bistro Portuše v Zámku Rychnov nad Kněžnou 

bistroKrásné zámecké prostředí, vyladěné menu do posledního detailu a dokonalé dezerty, které se rozplynou na jazyku… Že ještě nemáte plány na víkend či na prázdniny? Vyrazte do nové kavárny a bistra Portuše v areálu Zámku Rychnov nad Kněžnou a nenechte si ujít tuto senzační gastro jízdu!

Víte, že… bistro Portuše si vysloužilo ocenění Lukáše Hejlíka, který ho zařadil nejen do své knihy tipů 555 a Gastromapy, ale také se objevilo v minisérii “Spolu a hladoví” na HBO MAXNové bistro Portuše na Zámku tak navazuje na oblíbený koncept.

Bistru vévodí menu od známé cukrářky Pavlíny Brandejsové

Zámecké prostředí si žádalo speciální menu. Pro naše hosty jsme si připravili nejen výtečné sladké i slané variace lívanců, ale i exkluzivní brunche, které zasytí až do večeře. Potěšíme také milovníky skvělé kávy nebo poctivých domácích limonád,“ říká Pavlína Brandejsová, zakladatelka bistra Portuše. „Mysleli jsme i na krásné letní večery, aby si návštěvníci mohli užít unikátní terasu i při západu slunce. Večer můžete ochutnat skvělé Signature drinky, výběr vín nám posvětili odborníci z vinárny Veltlín v Karlíně a pivo zase pochází z nedalekého pivovaru Clock. Při výběru veškerého sortimentu zohledňujeme lokálnost a sezónnost daných produktů,“ dodává Pavlína Brandejsová.

Ať už plánujete překvapit romantickým výletem svou drahou polovičku, chcete zažít prima rodinný výlet, anebo máte v plánu nezapomenutelnou akci s partou přátel, nezapomeňte na seznam míst, které rozhodně letos musíte navštívit, připsat i rychnovský zámek a bistro Portuše.

Otevírací doba zámecké kavárny: Út-Čt 10-17, Pá-So 9-21, Ne 9-17

Martina Dvořáková

Podobné příspěvky

Jižní Čechy se stávají atraktivní pro teambuildingovou turistiku

Afri

Podle čeho si můžete vybrat kemp na poslední chvíli?

Afri

Češi dávají přednost dovolené v tuzemsku 

Afri