Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Letenky ze sousedních zemí mohou být pro cestovatele až o 30 % levnější

Ceny letenek se mohou výrazně lišit s ohledem na místo odletu, mnoho českých cestujících tak při vyhledávání volí místo domácího letiště lety ze sousedních zemí. Dle dat Kiwi.com více než třetina Čechů odlétá z letišť mimo Českou republiku, jde primárně o Vídeň, Katovice či Krakov. Tato letiště Češi využívají pro lety na delší vzdálenosti (USA) i pro cesty v rámci Evropy (například Španělsko, Portugalsko či Itálie).

Kiwi.com: Třetina českých pasažérů volí odlety z Vídně, německých a polských letišť

letadlo„Lety z jiného, než domácího letiště mohou mít řadu výhod – z některých koutů České republiky je pro cestující pohodlnější dopravit se do Vídně či Katovic než do Prahy, často jde ale také o levnější variantu,“ říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické péče Kiwi.com s tím, že i u krátkých letů je průměrná cena letenek ze zahraničních letišť o 14 % nižší než z Prahy a například výlet do Londýna na konci ledna vychází dokonce o polovinu levněji z Drážďan než z Prahy. U letů na střední a delší vzdálenosti jsou rozdíly ještě větší, a to o 29 % resp. 30 %.

U letů do vzdálenějších destinací může být volba zahraničního letiště výhodná i kvůli absenci přestupů, což se týká například letů z Vídně do Bangkoku, do Los Angeles či do mnoha afrických destinací. Z letiště Katovice se zase napřímo dostanete třeba do Abú Zabí. Češi létají mimo jiné i z Krakova, Vratislavi, z Berlína, Norimberku, Mnichova, Frankfurtu či Varšavy.

letadlo_AEROFLOTUKromě obecně žádaných evropských destinací se ze zahraničních letišť Češi nejčastěji vydávají do USA, Izraele, na Kypr či do Norska. Na Kiwi.com lze najít například přímý let z Vídně do Tel Avivu v průměru o 40 % levnější než z Prahy, z Katovic téměř o 60 %. Let do New Yorku pak byl loni z Katovic levnější v průměru o 35 %. 

O Kiwi.com

Kiwi.com je přední travel-tech společností se sídlem v České republice, která celosvětově zaměstnává více než 1500 lidí. Její unikátní algoritmus umožňuje uživatelům vyhledat lepší trasy i ceny, které ostatní vyhledávače nevidí. Denně Kiwi.com provede přes 2 miliard kontrol cen, a pokryje tak 95 procent globální letové nabídky. Na Kiwi.com se denně odehraje přes 100 milionů vyhledávání a prodá se v průměru přes 60 tisíc sedadel.

Nina Černá, Best Communications

Podobné příspěvky

Na podzimní prodloužené víkendy lidé už nakoupili o třetinu víc letenek než loni

Redakce

Přinášíme vám tipy na místa, kde můžete nocovat hned u svahu!

Redakce

Cestování autem vám přinese svobodu a flexibilitu

Redakce