Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Na podzimní prodloužené víkendy lidé už nakoupili o třetinu víc letenek než loni

Největší zájem o letenky na podzim se váže zejména ke svátkům, kdy lidé využívají dny volna a děti dostanou ve škole ředitelské volno nebo mají prázdniny. Přetrvává zájem o cesty do tradičních dovolenkových destinací, ale prodávají se i letenky do exotických zemí.

Emirates - letadloNěkteří lidé si chtějí prodloužit léto, další zase nechali dovolenou až na podzim. A primárně k cestování lidé využívají státních svátků „Zájem o letenky na svátky a prodloužené víkendy je oproti loňsku o 30 procent vyšší. V žebříčku TOP destinací, kam Češi míří, stále figurují tradiční dovolenkové destinace jako je Španělsko, Bulharsko nebo Chorvatsko, ale i vzdálenější země jako Mauricius nebo Maledivy,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Dodal, že lidé se také víc připojišťují. „Roste zájem o kvalitní cestovní pojištění. K letence si ho nyní u nás pořizuje přes 60 procent lidí. Což je o 30 procent víc než před covidem a o deset procent víc než v létě,“ řekl Josef Trejbal. Dodal, že před vycestováním je užitečné si ověřit na stránkách Ministerstva zahraničí ČR aktuální podmínky pro vstup do dané země.

TOP destinace dle prodaných letenek portálu Letuška.cz:

Brusel, Paříž, Frankfurt, Londýn, Vídeň, Stockholm, Amsterdam, Istanbul, Mnichov, Varšava, Curych, Dubaj, New York, Bangkok, Malaga, Bukurešť, Atény, Lisabon, Hurghada, Barcelona, Vilnius, Maledivy, Sofia, Tenerife, Split, Helsilnki, Bělehrad, Ženeva, Mauricius, Madrid, Porto, Tel Aviv, Madeira, Bali.

Lucie Kovandová

Podobné příspěvky

Holiday World 2017

Šebík

V Bílých Karpatech turistům otevírají staleté sušírny

Afri

Během letu zažívá téměř každý pátý cestující stres a nervozitu

Afri