Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

První prázdninový týden odstartoval další silnou cestovní vlnu

První týden letních prázdnin a současně týden se dvěma státními svátky opět překonal cestovatelský rekord z minulých týdnů. Aktuální rezervace Čechů na období 1. – 10. července jsou podle dat Kiwi.com v porovnání s rezervacemi v předchozích červnových týdnech vyšší v průměru o více než 30 %. Tento prodloužený týden Češi současně rezervovali v drtivé většině s předstihem 3 týdny až 2 měsíce.

letadlo„Zájem o letenky má i nadále vzestupnou tendenci, a to i přes všechny aktuální komplikace, kterým mohou cestující čelit kvůli přetíženým letištím a nedostatku personálu aerolinek. Trend rostoucích cen letenek rovněž přetrvává, nicméně možná právě proto Češi raději rezervují lety včas,” říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti Kiwi.com s tím, že oproti červnu jsou letenky na první prázdninový týden v červenci dražší v průměru o 36 %. 

Tento cenový nárůst se aktuálně týká především letů na kratší a středně dlouhé vzdálenosti, tedy i letů po Evropě. V případě Čechů jde pak klasicky o destinace v Itálii, kde jsou nejčastějšími cíli Řím, Milán či Neapol, dále ve Španělsku (Barcelona) a ve Spojeném království (Londýn), kde tráví v průměru 5 dní.

V minulém roce se touto dobou rovněž nejvíce cestovalo do Itálie, Španělska, následovala Ukrajina, kde byly nejčastějšími cíli Kyjev a Lvov.

O Kiwi.com

Kiwi.com je přední travel-tech společností se sídlem v České republice, která celosvětově zaměstnává více než tisíc lidí. Její unikátní algoritmus – virtuální propojování – umožňuje uživatelům kombinovat lety tradičních aerolinek a nízkonákladových leteckých společností v rámci jednoho itineráře. Společnost Kiwi.com každý den uskuteční přes 20 miliard kontrol cen, a pokryje tak 95 procent globální letové nabídky. Zákazníci mají díky Kiwi.com přístup k lepším cenám i trasám, které jiné vyhledávače nemohou nabídnout. Na Kiwi.com se denně odehraje přes 50 milionů vyhledávání a prodá se přes 40 tisíc jízdenek.

 Nina Černá, Best Communications

Podobné příspěvky

Když se řekne KRYM

Afri

Druhou nejoblíbenější destinací mezi Evropany je Německo

Redaktor J.Hampl

Vltava dává Lipensku punc ráje vodních sportů

Afri