Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování Zprávy ze světa

Skupina Emirates tento týden otevřela nové technologické centrum leteckých inovací jménem Ebdaa

Ebdaa slavnostně otevřel Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline & Group, za přítomnosti J. E. Reem Al Hashimy, státní ministryně pro mezinárodní spolupráci, a hodnostářů z Nadace budoucnosti Dubaje, Generálního ředitelství pro pobyt a cizinecké záležitosti, dubajské policie, Generálního úřadu pro civilní letectví, ministerstva hospodářství a cestovního ruchu Dubaje a společnosti flydubai, partnerů z technologických společností a vysokých manažerů skupiny Emirates.

Skupina Emirates tento týden otevřela nové technologické centrum leteckých inovací jménem Ebdaa, které v arabštině znamená tvořivost. Nové centrum se nachází v bývalém pavilonu Emirates na Expo 2020 v Dubaji.

Ebdaa slavnostně otevřel Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline & Group, za přítomnosti J. E. Reem Al Hashimy, státní ministryně pro mezinárodní spolupráci, a hodnostářů z Nadace budoucnosti Dubaje, Generálního ředitelství pro pobyt a cizinecké záležitosti, dubajské policie, Generálního úřadu pro civilní letectví, ministerstva hospodářství a cestovního ruchu Dubaje a společnosti flydubai, partnerů z technologických společností a vysokých manažerů skupiny Emirates.

Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum řekl: „Letecký ekosystém se mění fenomenálním tempem díky technologiím a lidské vynalézavosti. Ebdaa se bude neustále vyvíjet a využívat tyto hnací síly, tedy nejnovější technologie, výzkum a vývoj a poznatky, zpětnou vazbu od zákazníků, odborné znalosti našich lidí a naši prosperující komunitu partnerů a start-upů. To nám pomůže navrhnout úžasné zážitky pro naše zákazníky a zaměstnance, vytvořit řešení na míru pro skupinu Emirates a potvrdit status Dubaje jako centra komerční letecké dopravy.“

„Ebdaa byla navržena tak, aby pomohla podpořit strategickou spolupráci s vedoucími představiteli firem a VIP, navázat nová partnerství a inspirovat naše vlastní lidi. Naším záměrem je nadchnout, zapojit mysl a společně zkoumat budoucnost letectví. Ebdaa znovu využila náš pavilon na Expo a zužitkovala tak značné investice, které jsme v té době vynaložili, čímž se stala udržitelným a trvalým odkazem pro letectví a Dubaj.“

Prostorný pavilon Ebdaa o rozloze více než 35 520 metrů čtverečních, který se rozkládá na třech podlažích, se zaměřuje na tři klíčové technologie – robotiku, umělou inteligenci a web 3.0.

První divadlo XR v regionu

Divadlo s rozšířenou realitou s kapacitou 55 míst je první svého druhu v rámci firemního subjektu na Blízkém východě. Silná kombinace jeviště s LED napájením, funkcí XR, sledování kamer a 3D renderů v reálném čase zde umožňuje prezentujícím propojit a vtáhnout publikum do simulovaných světů – od inspirativních destinací až po kreativní, vzdělávací nebo provozní prostředí.

Laboratoř letecké robotiky

Ve spolupráci s Dubai Future Labs a dalšími světovými lídry v oblasti robotiky je tento prostor ukázkou a zároveň pracovištěm pro návrh, vývoj a experimentování v oblasti sociálních a průmyslových robotů. Patří sem i první robot pro zákaznickou podporu s umělou inteligencí, kterého vyvinul vlastní tým robotiků a který umožňuje nahlédnout do budoucnosti interakce mezi zákazníkem a robotem.

Komora VR

V tomto prostoru budou vyzkoušeny a předvedeny všechny budoucí imerzivní zážitky postavené na nové platformě rozšířené reality MIRA, která byla představena na Dubai Airshow 2023, a to pomocí nejnovějších nositelných zařízení – od náhlavních souprav až po haptické rukavice. První fáze pro MIRA zahrnovala virtualizaci všech kabin Emirates pro výuku posádky.

Konferenční místnost s umělou inteligencí

Tento účelový hybridní zasedací prostor s technologiemi umělé inteligence, označovaný jako konferenční místnost budoucnosti, umožňuje vedoucím pracovníkům spojit se a spolupracovat s týmy a publikem po celém světě.

Studio IX

V této kruhové multifunkční místnosti s hi-fi video, audio a prezentační technikou mohou týmy spoluvytvářet nové produkty nebo využívat rozsáhlou knihovnu obsahu a přenést hosty do světů vybudovaných na míru – ať už se jedná o hluboké ponoření do globálních destinací společnosti Emirates, prohlídku nákladních a logistických prvků pod křídly nebo dokonce cvičení mindfulness a meditaci.

Dědictví inovací, stěna Insights

Hosté mohou prozkoumat a interagovat s desetiletými milníky historie skupiny Emirates zaměřenými na inovace. Mohou objevovat málo známá fakta, nové poznatky, projekty a úspěchy různých aspektů v rámci skupiny, přičemž každý zážitek je přizpůsoben publiku.

Předváděcí plocha pro strategická partnerství

Tento prostor je věnován rozsáhlým strategickým partnerstvím skupiny napříč leteckými a technologickými ekosystémy a poskytuje partnerům příležitost představit své nejnovější projekty a produkty, které pomohou utvářet budoucnost letectví.

Kromě těchto klíčových prostorů jsou v centru Ebdaa k dispozici také:

· robotická kavárna, kde si hosté mohou odpočinout, být v kontaktu s ostatními a vychutnat si perfektně uvařenou kávu nebo čaj, případně zmrzlinu.

· letiště budoucnosti a výzvy v oblasti inovací – tato interaktivní zóna umožňuje hostům pochopit, jak mohou jejich rozhodnutí v oblasti technologií ovlivnit letecký provoz a cestující. K dispozici je šest výzev od udržitelnosti (za čistší nebe) až po zlepšení zážitků na palubě (design kabiny budoucnosti).

· inteligentní místnost pro spolupráci, která slouží k brainstormingu a společné tvorbě. Stylová místnost je vybavena nejmodernějšími chytrými zařízeními, kde lze ovládat obsah, osvětlení, soukromí a klima pouhým kliknutím.

Ebdaa se hlásí k odkazu pavilonu Emirates, design a fasáda jsou tak modelovány podle křídel letadla, které vzlétá, s 24 křídly obloženými hliníkem, které se obtáčejí kolem dvou stran konstrukce budovy. Při jeho stavbě byly použity nejnovější výrobní technologie, stavební techniky a prvky udržitelného designu, včetně integrovaných solárních panelů, udržitelné výstavby mimo staveniště, citlivého solárního stínění a zeleně v interiéru i exteriéru. Pavilon se řídil řadou zásad udržitelnosti včetně použití opakovaně použitelných a recyklovatelných materiálů a konstrukčních řešení pro snížení spotřeby energie a vody. Světlý, ultramoderní design interiéru propouští dostatek přirozeného světla a slouží jako kulisa pro imerzní zážitky.

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému

Redakce

Jižní Čechy posedmé přivítají odborníky v cestovním ruchu

Redakce

Cestování v roce 2021: Češi cestovali nejvíce od vypuknutí pandemie

Redakce