Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování

Znovuzavedení přímé linky Praha – Soul

Od 27. března dojde k obnovení přímého leteckého spojení mezi Prahou a jihokorejským Soulem. Jde o návrat pravidelné linky po třech letech a bude znamenat další vítané oživení oboustranného cestovního ruchu i byznysového pohybu. „Cestujícím z Prahy se s touto linkou otevírají možnosti letů do téměř 50 destinací. Korean Air využívají čeští cestující k letům do Jihovýchodní Asie, do Austrálie a Nový Zéland. Korean Air je vůbec jeden z nejoblíbenějších dopravců pro cesty do Aucklandu či Sydney,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Znovuzavedení přímé linky Praha – Soul umožní pohodlné cestování do Asie, Austrálie i na Nový Zéland. Může pomoct také domácímu cestovnímu ruchu a kongresové turistice

letiště PrahaPodle něj návrat přímé dálkové linky a nová konkurence na trase znamená bezprostřední příznivý dopad na cenu letenek do Asie a Austrálie. Další pozitivní vliv by měla mít linka podle odborníků na incomingový cestovní ruch. Lze očekávat zájem o leteckou linku i z druhé strany. Přímá letecká spojení totiž hojně využívaly k návštěvě České republiky skupiny Korejců a Japonců. Jejich nejoblíbenější destinací je Praha a Český Krumlov. Je tu také možnost, že se díky přímému spojení posílí kongresová turistika ze strany Asiatů,“ vysvětlil Daniel Nedvěd, generální manager sekce MICE společnosti ASIANA, která se zabývá pořádáním incentivních zájezdů, pořádáním kongresů a konferencí.

Na dálkové trase Praha – Soul stráví cestující necelých 11 hodin v pohodlném letounu Boeing 777-300ER společnosti Korean Air. Ten nabízí kapacitu 227 míst v ekonomické nebo 64 míst v byznys třídě. „Přímé letecké spojení počítá s frekvencí třikrát týdně z Prahy do Soulu a zpět, konkrétně půjde o pondělí, středu a pátek. Od 3. června se počítá s navýšením frekvence na čtyři lety týdně,“ uzavřel Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Lucie Kovandová

Podobné příspěvky

Anketa Kemp roku zná svého absolutního vítěze

Afri

Pavlov, místo políbené sluncem

Afri

Informace pro cestovatele z Kazachstanu do České republiky

Afri