Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti

Chce Corey Knowlton skutečně ochránit nosorožce, nebo jen trpí zvrhlou úchylkou?

clanok_foto_220Fanoušci safari z amerického Dallasu vyhlásili bizarní aukci: Šťastlivec z řad místní smetánky, který se svojí nabídkou ve výši 350 tisíc dolarů, celou aukci vyhrál, si tak může splnit svůj životní sen, tedy spíš zvrhlou úchylku: Udělat si výlet do jihoafrické Namíbie, jentak pro radost si zastřelit ohroženého černého nosorožce a s vítězoslavným úsměvem na tváři se vedle ležícího mrtvého zvířete nechat vyfotit na památku.

 

 

 

 

Výherce Corey Knowlton se netajil se svými pocity britskému listu The Times se slovy: “Jsem lovec a chci zabít černého nosorožce. Chci se s ním důvěrně setkat.”

Problém nastal v momentě, kdy se proti plánované kratochvíli v přepočtu za 7 milionů korun, na internetu zvedla obrovská vlna protestů nejen z řad ochránců zvířat, a petici za zrušení dražby na webu Causes.com, určenou vedení dallaského spolku, podepsalo téměř 100 000 lidí. V Dallasu se proti aukci pořádaly demonstrace i v ulicích. Pořadatelé z dallaského safari klubu však na celé akci nevidí naprosto nic nemorálního a odstřel chráněného nosorožce odůvodňují tím, že celý nápad vzniknul z iniciativy ve které chtěli nosorožcům pomoci a neplodný samec chráněného nosorožce je prý k ničemu. Biologové v Namibii si prý zas od americké aukce slibovali přínos rekordní částky do pokladničky ze které by následně čerpali finanční prostředky na ochranu ohrožených nosorožců.

nosorozec

Dokonce už i kovboj z Dallasu se na svém facebokovém profilu, kde má přes 14 000 fanoušků, vůči obrovské kritice hájí tím, že svým činem chce bojovat za další existenci chráněných černých nosorožců či, že zneškodní jednoho ze skupiny agresivních nosorožců, kteří zabíjejí druhé. – Skoro bych mu to i věřil, jenže, to by nesměl mít celý Facebook vytapetovaný desítkami fotografií na kterých s úsměvem na tváři pózuje vedle nejrůznějších zvířat, která právě jen tak pro zábavu zastřelil. Výjimkou není ani tato fotografie usmívajícího se Knowltona se zastřeleným hnědým medvědem, kterou okomentoval slovy, že se mu splnil životní sen.

 

 

 

m

medved

kuze

 

 

 

 

 

 

 

 

Životní sen Corey Knowltona – zabitý hnědý medvěd (zdroj jeho Facebook)

interier

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interiér Knowltonova domu (zdroj jeho Facebook)

rhinohunting

 

 

 

 

 

Nosorožec zabitý při lovu (zdroj internet)

 

 

 

 

Nosorožci se dělí na pět druhů. Dva žijí v Africe a tři v Asii. Počátkem 90. let počet nosorožců dvourohých poklesl pod 2 500 kusů. Od roku 1996 jejich počet opět pomalu vzrůstá. V současnosti žije ve volné přírodě zhruba 3 100 a v zajetí 240 nosorožců dvourohých. Po namibijských savanách se jich přitom prohání necelá polovina. Jeden z poddruhů (západoafrický nosorožec dvourohý) je považován za vyhubený. Tak mě tak napadá, proč pan Knowlton, který dle svého nejnovějšího ušlechtilého tvrzení “bojuje za existenci chráněných černých nosorožců na této planetě”, zmíněného nosorožce neadoptuje či oněch 350 tisíc dolarů nedaruje namibijským biologům na ochranu nosorožců, aniž by musel nějaké zvíře vůbec zabíjet? Nabízí se odpověď, že ochrana nosorožců je jen zástěrka pro jeho perverzní zábavu v zabíjení zvířat a focení se vedle jejich mrtvol do památníčku. – Ostatně, to, že je dallaský safari club proslulý svoji zálibou v získávání trofejí, jen potvrzuje fakt, že o žádnou ochranu zvířat rozhodně nejde.

 

Vít Hassan

  •                                                                                                         převzato z osobního blogu autora článku na iDnes

Podobné příspěvky

Co vše jste o pivu nevěděli

Afri

Axigon nově poskytuje výhodnější telematiku i dekarbonizaci motoru vodíkem

Afri

SKUPINA ERMENEGILDO ZEGNA SPOUŠTÍ VE SPOLUPRÁCI SE SKUPINOU STELLANTIS PROGRAM UDRŽITELNÉ MOBILITY

Afri