Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Zajímavosti

Kai Tracid vystoupí dne 8.11. na akci Trancefusion v klubu Mecca

Tranceový Dj a producent Kai Franz, který se proslavil pod pseudonymem Kai Tracid, se narodil 17. ledna 1972 v německém Frankfurtu nad Mohanem. Odmalička byl doslova fascinován elektronickou hudbou. Při svých začátcích používal keyboard, jednoduché PC programy a laciné zvukové karty.

kai-tracid

Jeho dominantním žánrem se posléze stal trance, acid trance a hard trance. Pseudonym Tracid vzešel z kombinace dvou názvů hudebních žánrů – TRAnce a aCID. Kai svoji kariéru začal jako Dj v nejlepších frankfurtských klubech, jako např. klub Dorian Gray. Ve své hudbě zkombinoval cit pro spojení klubové a komerční hudby. V druhé polovině devadesátých let se vrhnul na tvorbu své vlastní tranceové hudby. Jeho první velký úspěch přišel se singlem Your Own Reality, ve kterém použil svoji budoucí “obchodní známku” – spojení melodického klavíru s mystickými ženskými vokály a psychedelickým trancem. Singl Your Own Reality se dostal do první třicítky německé dance chart a v žebříčku DDC (Deustchen Dance Charts), obsadil první místo. Vzápětí upoutal pozornost Franka Fariana – (německého producenta diska, známého z předchozí spolupráce se skupinami Boney M, Milli Vanilli, No Mercy či La Bouche.)

Díky společné spolupráci získal Kai finanční prostředky na to, aby si vybudoval své vlastní nahrávací studio Eternia Studio Lab. V roce 1998 vydal singl Liquid skies, který se umístil na první příčce žebříčku DDC, 31 na německé dance chart a díky němuž se stal světoznámým. Následně debutoval se svým albem Skywalker a začal se účastnit významných akcí pro příznivce taneční hudby jako je Love Parade, Nature One a Streetparade. Na úspěch Liquid Skies návázaly neméně úspěšné singly Destiny’s Path a Tiefenrausch. V roce 2000 založil vlastní nahrávací společnost Tracid Traxxx a o rok později vydal diskotékový megahit Too Many Times (Příliš mnohokrát), který se zabýval problematikou tanečních drog. Koncem stejného roku vydal singl Life is too short, jehož úvodní melodie byla převzata z filmu Nekonečný příběh a počátkem roku 2002 vydal své v pořadí druhé album Trance and Acid a stejnojmenný, již pátý singl z tohoto alba. Album bylo komerčně velice úspěšné. O rok později vydal své třetí album nazvané Contemplate the reason you exist, s pilotním singlem 4 just 1 day. Na obrovský úspěch svého předchozího alba však nenavázal.

O rok později vydal svůj hardtranceový singl Conscious, který měl předznamenávat nové album. Kai však odmítl přání producentů, kteří po něm požadovali, aby se podřídil komerční tvorbě, stáhl se do ústraní a stal se učitelem jógy. V roce 2007 oznámil svůj velkolepý comeback a vydal 4 minimalistické singly Inflator / Aural Border a “Depressive Mood” /Discreet Charm, které však u jeho fanoušků zaznamenaly jen velmi vlažný ohlas. Tento rok oznámil, že společně s tranceovou legendou Mikem (Push), chystají nový singl a album. Kai Tracid vystoupí dne 8.11.2013 na akci Trancefussion Old School Edition v Pražském klubu Mecca.

 

Text:                                                                                                                                                                                                   Vít Hassan

 

Podobné příspěvky

V Bohnicích se představily legendy aut

Afri

Palestinci demonstrovali za neprodlené ukončení bombardování Gazy

Afri

Korunovační klenoty, jak je jinde neuvidíte

Afri