Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

Kdo si poprvé vyzkouší jízdu po závodním okruhu, dostane zdarma instruktáž

polygon_Most

MostAutodrom vyjde vstříc řidičům, kteří by si rádi vyzkoušeli jízdu ve vlastním voze po velkém závodním okruhu, dosud ale nenašli odvahu. „Důvody jsou různé, vedle obavy z havárie a následného poškození vozu je to zejména strach z nadměrného opotřebení pneumatik. Často se lidé bojí také provozu na dráze a možného ohrožení jiným účastníkem jízdy. Připravili jsme proto pro nováčky bezplatné desetiminutové brífinky, na nichž jim náš instruktor předá veškeré potřebné informace a také rady, jak bezpečně a bez problémů si jízdu užít,“ vysvětlil sportovní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

Kdo si poprvé vyzkouší jízdu po závodním okruhu, dostane zdarma instruktáž

polygon_MostPremiéra volných jízd nazvaných „Poprvé na okruhu“ se uskuteční v neděli 14. března od 10:00 do 16:00 hodin. Kupóny na bloky jízd v délce deseti minut čistého času, kterých bude deset, zájemci mohou zakoupit v e-shopu na webových stránkách mosteckého autodromu. Cena jednoho bloku je 400 korun, zájemci si mohou zakoupit více jízd.

Čtyři brífinky v tiskovém středisku vedle startovní věže začnou v 09:50, 11:20, 13:20 a 14:20. „Instruktor probere nejdůležitější pokyny, poradí, jak se na okruhu chovat, na co si dát pozor, samozřejmě vše s důrazem na bezpečnost. Nováčci budou jezdit na draze výhradně jen spolu, ostatní účastníci volných jízd mají ten den vyhrazené jiné časy,“ upřesnil Krafek.

MostV autě je třeba mít nasazenou helmu, kterou je možné si na místě i zapůjčit. „Z doplňkových služeb, jež jsou zpoplatněné dle ceníku, nabízíme také možnost pronájmu servisního boxu nebo koučink sportovní jízdy. Ten je ale třeba objednat předem. Samozřejmostí je v této době nutnost dodržování veškerých nařízení a hygienických pravidel v souvislosti s šířením koronaviru a nemoci covid-19,“ doplnil Jakub Krafek.

Jan Fouka, 

 

 

Podobné příspěvky

Jaromír Jágr dnes slaví 42. narozeniny

Afri

Toyota začne testovat nákladní auta na vodík s dojezdem 600 km

Afri

Přibývá jezdců na elektrokolech

Afri