Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

Opel Mokka-e vypadá sexy a elegantně

Mokka e

Elektrická Mokkae je zajímavý menší crossover, který jsme mohli vyzkoušet na českých silnicích. Mokka přichází na trh s inovacemi napříč všemi směry.

Opel Mokka-e vypadá sexy a navozuje pocit robustnosti

Opel-MokkaNové SUV Opel Mokka dorazilo do Česka a je postaveno na platformě CMP, kterou sdílí s modely Corsa nebo Peugeot 208/2008. Oproti minulé generaci klesla váha o 120 kilogramů, šířka narostla o 10 mm a rozvor o  2mm na 2557 mm. Díky zkrácení převisů došlo ke zkrácení celkové délky o 125 mm. Nová Mokka tak měří na délku  4.150 mm. Zavazadlový prostor nabídne objem 350 litrů.

mokka lodinterierJízdní režimy je možno zvolit a to klasického režimu normal ještě režim sport a eco. Ostřejší jízdu zažijete ve městě, kde na semaforech úplně s přehledem předjedete většinu aut. S vyšší rychlostí už je to ale horší.  Opelu dochází dech a výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,5 sekund s tím, že maximálka končí u 150 km/h. Nemůžete  očekávat také okamžité zrychlení a zaražení do sedaček.

Mokka e

 

V mém případě jsem dosahoval dojezdu cca 280 kilometrů, přičemž s lehkou nohou by to bylo určitě 300 km. Nejvyšší byla spotřeba po dálnici  při rychlosti 120 – 130 km/h. spotřeba byla 22-25 kWh/100 km. Po okreskách byla spotřeba 15-18 kWh/100 km a po městě pak dokonce jen mezi 13-15 kWh/100 km. Velmi praktické je pak rychlonabíjení s výkonem až 100 kW, kdy za 30-50 minut dobijete Mokku na 80 % kapacity.

Progresivní odvážný design

V jejím designu je navíc dobře patrná inspirace konceptem  OPEL GT, od kterého si Mokka vypůjčila ostře řezanou příď s výraznými LED pásky denního svícení a výraznější logo v masce.

Radikální design malého SUV totiž na sebe poutá pozornost nejen nezvyklou kombinací barev střechy a karoserie.

mokka-ePrávě upravená maska, která dostala název Opel Vizor, by se měla stát nezaměnitelným znakem všech nových modelů značky představených v tomto desetiletí.
Za návrhem designu stál tým designového viceprezidenta značky Opel, Marka Adamse, který k novince dodal: „Odvážný a čistý, tak bude vypadat i budoucí design Opelu. Nová Mokka ukazuje atletické proporce kombinované s přesně strukturovanými plynoucími povrchy. Vyvinuli jsme tuto filozofii v souladu s charakteristickým německým designem a spojili jsme progresivní odvážný design s čistotou.

Z boku vůz zaujme především výraznou chromovanou linkou, která lemuje předěl mezi odlišně lakovanou střechou a karoserií, zatímco v podbězích jsou 18 palcová litá kola. 

mokka eZajímavý je i pohled do interiéru, kterému dominuje nové uspořádání palubní desky s označením Pure Panel. Ten se skládá ze dvou navazujících obrazovek s úhlopříčkou 10 a 12 palců, které plní roli digitálního přístrojového štítu a infotainmentu.

Zajímavostí technologické výbavy jsou LED matrix světlomety IntelliLux. Dále Mokka nabízí  panoramatickou parkovací kameru se záběrem 180 stupňů.

Opel Mokka Electric nabízí výkon rovných 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 260 N.m.  

Vůz má výkon 100 kW a na jedno nabití ujede 322 kilometrů

mokkaElektřina je uložena v baterii s kapacitou 50 kWh, která má dostatek energie pro zdolání vzdálenosti cca 322 kilometrů (dle WLTP) ve standardním režimu. V Eco režimu je dojezd ještě vyšší. Díky podpoře rychlonabíjení stejnosměrným proudem Mokka nabídne možnost dobití na 80 procent kapacity baterie během pouhých 30 minut. 

O výrobu se stará francouzská továrna PSA Poissy, kde se Opel Mokka vyrábí třeba po boku technicky spřízněného DS 3 Crossback. Předchozí Mokka se nejprve vyráběla v Koreji, postupně se však produkce přesunula do španělského Zaragozy, do továrny Opelu.

Foto: Jitka Tomečková
Will Shams s.r.o.
shams@seznam.cz
Facebook – shams world
Instagram – shams_photography15

redakce

logo

 

Podobné příspěvky

Skvělá podívaná – historické formule na Mosteckém autodromu

Afri

REPORTÁŽ: Prahou včera prošel průvod Prague Pride 2014

Afri

V pražské botanické zahradě probíhá exhibice afrických kamenných soch

Afri