Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

STELLANTIS, největší přihlašovatel patentů ve Francii 

Peugeot

Podle žebříčku, který zveřejnil Národní úřad duševního vlastnictví (INPI), podala loni skupina Stellantis 1 239 patentů a potvrdila tak svou pozici na prvním místě mezi francouzskými přihlašovateli patentů. Cílem technologického výzkumu skupiny Stellantis je poskytovat zákazníkům bezpečnější, cenově dostupná a udržitelná řešení mobility. Klíčovým faktorem pro zajištění tohoto úspěchu jsou patentované vynálezy, které skupině poskytují strategickou konkurenční výhodu. Ochrana technologií je hybnou silou tvorby hodnoty a významnou součástí nehmotného kapitálu skupiny.

STELLANTIS, největší přihlašovatel patentů ve Francii 

ePeugeotInovace a jejich ochrana jsou již více než 200 let nedílnou součástí samotné DNA skupiny. Všechny její výzkumné a vývojové týmy – od designerských po výrobní – jsou ve své práci podporovány prostřednictvím specifického a účinného procesu identifikace a ochrany svých výtvorů. Tento dynamický proces se využívá ve všech technických divizích skupiny Stellantis po celém světě.

Už po 20 let patří skupina Stellantis (původně PSA) z hlediska počtu přihlášených patentů mezi přední francouzské přihlašovatele. V roce 2019 získala první místo, a to si udržela i v roce 2020.

PeugeotTechnologické priority skupiny Stellantis, chráněné těmito právy duševního vlastnictví, jsou zaměřeny na hlavní výzvy mobility zítřka:

  • Vývoj nových pohonných jednotek z hlediska přechodu na nové zdroje energií a udržitelné a odpovědné mobility (100% elektrický, hybridní, vodíkový pohon): motory, převodovky, baterie, palivové články a strategie jejich řízení a zabezpečení;
  • Rozvoj digitálních technologií, konektivity a nových trendů (sdílená vozidla, služby): infotainment, konektivita/aplikace car-to-X, dálková diagnostika, aktualizace palubního softwaru, pokročilé funkce „E-call“, rozhraní člověk-stroj/digitální kokpit;
  • Zavádění stále pokročilejších asistenčních systémů řízení zajišťujících větší bezpečnost vozidel;
  • Online prodej vozů a nové nabídky mobility.

Nicolas MOREL, Stellantis Executive Vice President, prohlásil: „Tento pozoruhodný výsledek potvrzuje vysokou technickou úroveň zaměstnanců skupiny Stellantis, kteří se denně věnují řešení výzev propojené, bezpečné a nízkouhlíkové mobility pro všechny – což přispívá k postavení skupiny Stellantis jako klíčového hráče v oblasti inovací v daném odvětví.“

cPEUGEOT_SPORT_POWERTRAIN_REVEALStellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů a poskytovatelů mobility, který se řídí jasnou vizí: nabízet svobodu pohybu díky osobitým, cenově dostupným a spolehlivým řešením mobility. Kromě bohatého dědictví a široké zeměpisné působnosti patří mezi hlavní přednosti skupiny také udržitelná výkonnost, rozsáhlé zkušenosti a velký počet zaměstnanců po celém světě. Stellantis hodlá využívat své široké portfolio ikonických značek, které založili vizionáři, jež jim vštípili vášeň a soutěživého ducha, který dodnes rezonuje mezi zaměstnanci i zákazníky. Stellantis usiluje o to být nejlepší, nikoliv největší, a zároveň vytvářet přidanou hodnotu pro všechny zúčastněné strany a komunity, v nichž působí.

www.stellantis.com

 Radka Matthey

 

Podobné příspěvky

Peugeot na autosalonu Kanton 2020

Afri

Na Trance Fussion vystoupili ATB a Talla 2XLC

Afri

Nábytkářské odvětví zahájí svou renesanci na říjnovém veletrhu FOR INTERIOR 2020

Afri