Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

Toyota, Isuzu a Hino se spojily pro vývoj elektrických užitkových aut

Sefove Toyota a Isuzu

Automobilky Isuzu Motors, Hino Motors a Toyota Motor Corporation uzavřely dohodu o společném vývoji užitkových vozidel a založily společnou plánovací firmu Commercial Japan Partnership Technologies Corporation. Zaměřit se chtějí na bateriové elektrické vozy, auta na vodíkové palivové články, technologie autonomního řízení a elektronické platformy pro menší užitkové vozy.

Toyota, Isuzu a Hino se spojily pro vývoj elektrických užitkových aut

ToyotaHlavním cílem spolupráce je snížení nákladů na výrobu užitkových vozidel a zvýšení jejich přepravní efektivity, ale i podpora rozvoje dobíjecí infrastruktury a redukce emisí CO2. Užitková vozidla budou hrát důležitou roli v cestě k uhlíkové neutralitě, protože jezdí na dlouhé vzdálenosti a po delší dobu v porovnání s osobními vozy.

Toyota HiluxVýrobci chtějí kombinovat technologie Toyoty pod označením CASE, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta, s platformami pro užitkové vozy Isuzu a Hino.

Od technologií CASE se očekává, že přinesou zlepšení v řešení neefektivnosti dopravy, nedostatku řidičů, dlouhé pracovní doby, a dalších problémů, kterým průmysl čelí. Součástí partnerství je i budování a využití vodíkové infrastruktury a nákladních vozidel na palivové články v japonské prefektuře Fukushima.

Toyota a Isuzu se zároveň dohodly na větším kapitálovém propojení. Toyota má získat 39 milionů kmenových akcií Isuzu v celkové hodnotě 42,8 miliard jenů, což představuje podíl 4,6 procenta a Isuzu plánuje nákup akcií Toyoty ve stejné hodnotě prostřednictvím nákupu na trhu.

Vladimír Michna
PR Consultant Toyota CE

Podobné příspěvky

SUV Peugeot 3008 s plug-in hybridním pohonem

Afri

Registrace vozidel v ČR za 1-5/2020

Afri

Jedinou cestou pro trh s ojetinami je online prodej

Afri