Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Auto-Moto Zajímavosti

Toyota vyvinula chladírenský vůz pro přepravu vakcín

Toyota

Automobilka Toyota vyvinula chladírenské vozidlo pro bezpečnou přepravu vakcín v rozvojových zemích. Vůz, který vznikl ve spolupráci Toyota Tsusho, Toyota Motor Corporation a firmou B Medical Systems má speciální chladicí systém, který jako první na světě splňuje požadavky pro výkon, kvalitu a bezpečnost Světové zdravotnické organizace WHO.

Toyota vyvinula chladírenský vůz pro přepravu vakcín

Základem vozidla je offroad Toyota Land Cruiser 78, který je vybaven vakcínovou chladničkou CF850 společnosti B Medical Systems. Chladnička má skladovací kapacitu 396 litrů nebo 400 vakcinačních balení. Díky nezávislé baterii lze chladničku provozovat přibližně 16 hodin bez napájení. Chladničku lze nabíjet proudem generovaným vozidlem za jízdy nebo z externího zdroje energie, když je auto zaparkované.

vakcinova chladnickaPřestavby vozu provádí Toyota Tsusho, která využívá své know-how z působení v Africe. Lékařské přístroje a zařízení, které získaly předběžnou kvalifikaci, rovněž splňují standardy pro výběr vybavení firem spolupracujících s OSN a s předními nevládními a charitativními organizacemi. Tato iniciativa přispívá k účinnému používání vakcín při řešení sociálních problémů v rozvojových zemích.

Běžné vakcíny pro kojence obvykle vyžadují skladování při teplotě 2 až 8°C a nelze je použít, pokud nejsou skladovány při správném udržování teploty. Každoročně se musí zlikvidovat přibližně 20 procent dodaného objemu, protože se stane nepoužitelným v důsledku teplotních změn během přepravy při distribuci do nemocnic a klinik v zemích určení. Každý rok zemře 1,5 milionu dětí kvůli onemocněním, jimž lze předcházet očkováním.

Vladimír Michna
PR Consultant Toyota CE

Podobné příspěvky

DS Automobiles a Formule E: milostný příběh, který bude trvat minimálně do roku 2026

Afri

Národní den epilepsie

Afri

Novak Djoković protagonistou reklamní kampaně 508 Peugeot Sport Engineered

Afri