Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Cestování Reportáže Rozhovory Zajímavosti

Úspěšný přesun výuky do online prostoru

Tibet-krajina

Největší událostí minulého roku bylo, jak brilantně zvládla naše škola přejít k online vyučování. Obávané zkoušky na konci ročníků dopadly stejně jako předchozí roky. Online výuka vtáhla do dění učitele a podle ředitele přinesla „nečekanou interakci”. Přechod na online výuku je tedy úžasným výkonem s ohledem na skutečnost, že před 5 lety neměli elektřinu stabilní a třinácti lety neměli elektřinu vůbec.

Poprvé jsme nevzali nikoho do Malého Tibetu. V roce 2019 jsme dosáhli rekordu 85 účastníků. Rok 2020 vypadal ještě slibněji, ale nakonec jsme se dočkali opačného rekordu. Nula, nejméně v historii.

Tibet-BrontosauriDěkujeme všem, kteří nám přispěli na provoz. Obdrželi jsme 84 844 Kč od 35 dárců. Díky darům nebyla potenciální finanční krize tak velká a změna hospodářské činnosti otevřením obchodu byla jednoduší. Pokud bychom nemohli jet v létě 2021 pomáhat do Malého Tibetu budou dary poslední odrazový můstek od možného “bankrotu”. 

V listopadu jsme otevřeli e-shop. Pokud nebudeme moct cestovat, bude obchod zdrojem příjmů pro náš provoz. Článek z úspěšného otevření zde

Korona virus taky zásadně změnil život v Malém Tibetu a články o tomto tématu najdete zde:

Rok rozvoje sportovních aktivit

Tamní mladící začali lyžovat, trekovat a jezdit downhill. Tamní slečny si založily ženský fotbalový tým. V hokeji se dostali kluci o nás z vesnice do národní reprezentace. Zjednodušeně řečeno se v tradiční kultuře řešila nuda chlastáním. Stejně jako v případě koronaviru zavřela tamní obyvatele každoročně zima.

V roce 2020 jsme nevyužili skoro žádné dary Himálajských patronů na podporu naší školy. Naprostou většinu ročních darů utratíme za stavbu nových školních budov, ale tento rok jsme nemohli nic stavět. Z roku 2020 nám tedy zůstalo 1,3 mil Kč do roku 2021.

V roce 2020 jsme došli k závěru, že si musíme půjčit z banky, abychom byli schopni dokončit laboratoř v plné kráse ke slavnostnímu otevření. Jsme tedy rádi, že k tomu nakonec nedošlo a pro rok 2021 máme dost peněz k dokončení.

Ve škole se v průběhu 2020 nerealizovaly žádné investice. 

DOMA ZALOŽÍM POBOČKU SKAUTU

TibetV únoru jsme hostili v ČR učitelku Rigzin, Yangchan a filmaře Jigmeta. Strávili u nás jeden měsíc. „Skoro každý den je hostil některý z našich Himálajských patronů. „Všichni naši hostitelé byli stejně srdeční, jako jsou lidi z Malého Tibetu,” sděluje učitelka Rigzin při odjezdu z ČR. „Klubovna Skautu mě u vás nejvíce inspirovala,” dodává Rigzin. Článek, co si naši hosté odnášejí z nabitého programu, zde.
 
Pobyt v ČR je vždy velký posun vpřed pro všechny, kteří jej absolvovali. Například rozvoj sportovních aktivit si vzal k srdci Sonam, když opouštěl ČR  v roce 2018
Ing. Jiří Sázel, Ph.D.
Předseda Brontosaurů v Himálajích
Predseda@brontosaurivhimalajich.cz
http://www.brontosaurivhimalajich.cz/

Podobné příspěvky

28.října 2013 se před Pražským hradem demonstrovalo proti prezidentu Zemanovi

Afri

Harley days v Praze 2019 – silné motorky, krásné ženy a adrenalin

Afri

Tereza Vandrovcová z firmy Wealthy life Vás jednou provždy odnaučí kouřit

Afri