Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události z Česka

Na Dolní Moravě se otevře nejdelší visutý most na světě

nejdelší visutý most na světě

Dolní Morava se chystá otevřít další jedinečnou atrakci. Po Stezce v oblacích, Mamutí horské dráze či Obřím mamutovi nabídne v druhé polovině května svým návštěvníkům zážitek, který nemá obdoby. Jde o nejdelší visutý most na světě Sky Bridge 721.

Na Dolní Moravě se otevře nejdelší visutý most na světě. Zažijte opravdu unikátní procházku mezi horskými hřebeny

Lávka v nebesíchnejdelší visutý most na světě bude spojovat hřebeny Slamník a Chlum. Povede návštěvníky 721 metrů nad Mlýnským údolím. Bude tak o více než 200 metrů delší než současný nejdelší visutý most na světě, který se nachází v Portugalsku. V nejvyšším bodě mostu se ocitnete celých 95 metrů nad zemí. Most začíná ve výšce 1125 metrů a opustíte ho 10 metrů výše.

Procházka nad horskou krajinou Králického Sněžníku a úchvatné výhledy nejsou to jediné, co si při návštěvě Sky Bridge 721 užijete. Společně se stavbou vzniká také originální naučná stezka Most času obohacená o prvky rozšířené reality. Stačí mít chytrý telefon a přístup k internetu a ocitnete se uprostřed příběhu šestnáctiletého chlapce, který odhaluje střípky z historie i skryté pravdy své vlastní rodiny. Na začátku hry prozkoumáte řopík, tedy malou pevnost, která byla součástí československého opevnění. A poté si projdete trasu s naučnými panely, jejíž součástí je i téměř tři čtvrtě kilometru dlouhý visutý most.

Přijeďte zažít unikátní dobrodružství! Informace o ubytování, atrakcích či podrobnosti o programu najdete na webu Dolní Moravy www.dolnimorava.cz

Dagmar Kutilová

Podobné příspěvky

Girlandy ze 70. let nahradí v centru Brna nové osvětlení

Afri

V kostele sv. Ludmily se lidé modlili za mír na Ukrajině

Afri

„Boj o vodu“ pokračuje

Afri