Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Bell oznámil první kupní smlouvu na vrtulník Bell 407GXi do Turecka

Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že podepsala kupní smlouvy na vůbec první vrtulník Bell 407GXi, který bude dodán do Turecka pro společnost Sancak Air. Tento vrtulník, který se připojí k jejich stávající firemní flotile, jež zahrnuje stroje Bell 430 a 206, představuje důležitý milník v rozvoji jejich leteckých operací.

Mustafa Bayrak, generální ředitel společnosti Sancak Air, uvedl: „Velmi nás těší, že můžeme rozšířit naši flotilu o vůbec první vrtulník Bell 407GXi v Turecku. Bude sloužit k soukromé firemní přepravě. Tento stroj nás zaujal vysokou cestovní rychlostí, plynulými letovými vlastnostmi a pokročilou avionikou.“

Vrtulníky Bell 407GXi jsou velmi populární mezi evropskými zákazníky. Na letošním veletrhu HAI Heli-Expo 2023 společnost Bell oznámila uzavření dvou smluv na dodávku dalších strojů Bell 407GXi. První z těchto smluv je s irskou společností Zeus Essential Holding Limited a druhá se týká dodávky čtyř strojů pro polskou národní policii (PNP).

„Bell 407GXi je vynikající stroj pro firemní a VIP přepravu, který poskytuje pohodlí a rychlost a zároveň bezpečně dopravuje cestující do cíle,“ uvedl Patrick Moulay, senior viceprezident pro mezinárodní komerční prodej. “Tento vrtulník se již osvědčil po celém světě při plnění nejrůznějších misí. Jsme nadšeni, že společnost Sancak Air, která je naším věrným zákazníkem, si opět vybrala jeden z našich letounů.”

Vrtulník Bell 407GXi je vybaven motorem Rolls-Royce M250-C47E/4 s dvěma duálními FADEC turbínami, což zajišťuje vynikající výkon a úspornou spotřebu paliva. Je také vybaven integrovanou letovou palubní deskou Garmin G1000H NXi s vysokorychlostními procesory a vysokým rozlišením displejů, které nabízejí větší jas a čitelnost. Displeje umožňují zobrazování map a je také možné je propojit s tablety a chytrými telefony.

Nedávno získal tříosý autopilot Bell 407GXi certifikaci od britského Úřadu pro civilní letectví. Tento autopilot snižuje pracovní zátěž pilota a v případě neúmyslného vstupu do náročných meteorologických podmínek (IIMC) pomáhá udržet kontrolu a zvyšuje celkové pohodlí pilotů při práci na dlouhých trasách.

Po celém světě je v provozu více než 1 600 vrtulníků Bell 407, které v rámci své flotily překonaly již 6 milionů letových hodin. Tyto vrtulníky se aktivně zapojují do leteckého výcviku, vojenských operací, turistických letů a veřejných služeb.

 Kateřina Fričová

Podobné příspěvky

Britská monarchie stojí každého Brita v přepočtu jen 150 korun ročně

Afri

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly

Afri

„Posledný mohykán“ který odešel na věčnost

Afri