Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Čína se vyznala z přátelství k Ukrajině

letadlo

Čína chová k ukrajinskému lidu přátelský vztah a na Ukrajinu nikdy nezaútočí. Pondělní slova čínského velvyslance, řečená guvernérovi lvovské oblasti, dnes potvrdilo čínské ministerstvo zahraničí. Peking se stále viditelněji odvrací od Ruska, zejména kvůli svým obchodním zájmům.

Čína se vyznala z přátelství k Ukrajině, letadlo s ruským ministrem zahraničí do Pekingu nedoletělo. Budou zítra Biden a Si pokračovat v „porcování“ Ruska…?

Zdá se, že pondělní římské setkání vrcholných představitelů USA a Číny bylo přelomové. Trvalo sedm hodin a USA jej označují za „intenzivní“. Nebude náhodné, že včera rostly čínské akcie obchodované v USA nejvíce v historii. USA v Římě Číně mohly slíbit, že nevyřadí její firmy ze svých burz a možná nejen to – ale jistě to nebylo zadarmo. Tak trochu se na schůzce třeba mohlo také „porcovat“ Rusko…

Zítra bude o Rusku jednat už rovnou americký prezident se svým čínským protějškem. Zřejmě také výsledek římských jednání. Přitom dnes údajně se na cestě do Číny otočilo zpět letadlo s ruským ministrem zahraničí. Bude se zítra pokračovat v “porcování” Ruska…?

Rusko je totiž už nyní jednou nohou v bankrotu, alespoň na svůj na cizoměnový dluh; poprvé od roku 1918, kdy Lenin přestal splácet carský dluh. Věřitelé Ruska dosud své peníze nedostali, ani v dolarech, ani v rublech. USA přitom tvrdí, že Rusko může provádět dané platby, jak je běžné, až do konce května…

Lukas KovandaLukáš Kovanda, Ph.D.

Národní ekonomická rada vlády (NERV)

Hlavní ekonom, Trinity Bank

lukas@lukaskovanda.cz | Skype: live:lukas.kovanda
www.lukaskovanda.cz

Podobné příspěvky

Facebook se na burze propadl tak obrovsky jako žádná jiná firma v historii

Afri

Ministr zahraničních věcí Toga oznamil otevření generálního konzulátu své země v Dakhla

Afri

Čína chce nakupovat zlevněnou ruskou ropu do svých strategických rezerv

Afri