Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Emirates obnovuje své lety do USA

Emirates Boeing 777-300ER

Dubaj, SAE – V důsledku opožděného spuštění sítí 5G telekomunikačními operátory v okolí letišť v USA, americký Federální úřad pro letectví (FAA) a společnost Boeing vydaly formální prohlášení, která nyní uvolňují předešlá omezení pro provoz letounů. Emirates tak opět může bezpečně obnovit všechny své letecké linky do destinací v USA, plné obnovení provozu bude dokončeno do této soboty.

Emirates obnovuje své lety do USA

Od 21. ledna aerolinka nasadí své letouny Boeing 777 na letecká spojení do Chicaga, Dallasu Fort Worth, Miami, Newarku, Orlanda a Seattlu.

Služby společnosti Emirates do Los Angeles, New Yorku JFK a Washingtonu DC zůstávají beze změny. Lety do Bostonu, Houstonu a San Francisca, na kterých aerolinka na 20. a 21. ledna dočasně nasadila letouny Airbus 380, budou opět od neděle 22. ledna operovány letounem Boeing 777.

Aerolinka také využívá na trasách do Chicaga, Houstonu, Los Angeles, Columbusu a Aguadilly letouny Boeing 777 typu freighter, které přepravují exportní a další nezbytné zboží jako jsou potraviny, léky a farmaceutické výrobky.

Na začátku tohoto týdne pozastavila na základě doporučení amerického Federálního úřadu pro letectví a Boeingu společnost Emirates své služby do některých destinací v USA, aby tak nedošlo k případnému rušení mezi 5G anténami a systémem letadla, bezpečnost je vždy nejvyšší prioritou aerolinky.

Zákazníkům, které postihlo dočasné pozastavení letů do vybraných destinací v USA, se velmi omlouváme za způsobené nepříjemnosti, ale bezpečnost pro nás bude vždy na prvním místě a nikdy s ní nebudeme hazardovat. Nejnovější vývoj situace nám umožňuje do této oblasti obnovit základní linky osobní i nákladní přepravy. Jsme si nicméně vědomi, že se jedná pouze o dočasné odložení problému, kterým se bude nutné zabývat i nadále a následně přijít s návrhem dlouhodobého řešení. Emirates tak bude i do budoucna úzce spolupracovat s výrobci letadel a příslušnými regulačními orgány, aby zajistila bezpečnost a kontinuitu svých služeb,“ říká Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline.

„Rádi bychom poděkovali našim zákazníkům za jejich trpělivost a pochopení. Uznání také patří našim týmům a partnerům, kteří usilovně pracovali na minimalizaci dopadů této situace na naše zákazníky a pomohli nám s rychlou obnovou našich služeb,“ dodává Tim Clark.

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Projev prezidenta Kassym-Jomart Tokayev k občanům Kazachstánu

Afri

Vietnamská rýže Soc Trang patří mezi nejlepší rýže na světě

Afri

15.listopadu byla podepsána smlouva o volném obchodu v Hanoji

Afri