Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Emirates představuje novou recyklační iniciativu

Letecká společnost Emirates tento měsíc představila novou iniciativu v oblasti recyklace v uzavřeném cyklu, v jejímž rámci budou miliony palubních předmětů, jako jsou plastové tácy, misky, nádobí a zapékací misky, recyklovány v místním zařízení a přetvářeny na nové produkty stravovacích služeb Emirates.

U příležitosti Světového dne životního prostředí OSN, který připadá na 5. června, a kampaně #BeatPlasticPollution bude společnost Emirates od června 2023 zavádět nové recyklované nádobí na palubách svých letounů.   

Emirates-palubni personalV souladu se závazkem společnosti Emirates k odpovědné spotřebě je nová iniciativa přechodem k zásadám cirkulární ekonomiky, v rámci které se předměty redukují, znovu používají a recyklují. Miliony opotřebených jídelních servisů ze stravování v Economy Class a Premium Economy Class budou shromážďovány a následně umyty a zkontrolovány. Pokud bude zjištěna závada, budou vybrané předměty převezeny do zařízení v Dubaji, kde budou rozdrceny, znovu zpracovány a následně z nich bude vyrobeno nové nádobí, mísy a tácy, které Emirates Flight Catering znovu použije pro tisíce jídel servírovaných na palubách letadel.  

Ve spolupráci se společností deSter FZE UAE, předním dodavatelem konceptů servisního nádobí pro letecký průmysl a odborníkem na recyklaci v uzavřeném cyklu, bude společnost Emirates znovu využívat plastové materiály, jejichž životnost již skončila a které by jinak musely být odepsány. Nové tácy a misky obsahující nejméně 25 % znovu použitého materiálu (recyklátu) budou opětovně uvedeny do provozu po celém světě a tento podíl se bude postupem času dále zvyšovat.

Tým společnosti deSter je členem sítě CE100, která zahrnuje některé z předních světových společností působících v oblasti cirkulární ekonomiky a která také získala „zlaté“ hodnocení udržitelnosti od společnosti Ecovadis, což je celosvětově uznávaná certifikace udržitelných postupů. Emirates začala spolupracovat se společností deSter, jakmile bylo připraveno její specializované zařízení ve Spojených arabských emirátech, které umožnilo splnit obrovský rozsah požadavků aerolinky. Došlo tak k podstatnému snížení uhlíkové stopy spojené s odesíláním výrobků k recyklaci do jiné země. Továrna společnosti deSter rovněž zahrnuje zásady udržitelného designu se zaměřením na solární energii, efektivní využívání vody a minimalizaci odpadu.

Závazek Emirates snižovat objem plastového odpadu

Společnost Emirates se zavázala ke snižování plastového odpadu a kromě nového projektu recyklace v uzavřeném cyklu již realizovala několik dalších iniciativ:

– Každoročně odkloní ze skládek více než 150 milionů jednorázových plastových předmětů tím, že nahradila plastová brčka, míchátka a tašky pro nákup během letu odpovědně získanými papírovými a dřevěnými alternativami.

– Cestující v Economy Class a Premium Economy Class si mohou na palubě udělat pohodlí díky měkkým přikrývkám vyrobených z 28 recyklovaných plastových lahví. Během jednoho roku tato iniciativa ušetří 88 milionů plastových lahví.

– Současná řada palubních tašek s hračkami, sady dětských potřeb a plyšových hraček je vyrobena z recyklovaných plastových lahví. Během 12 měsíců výroby toaletních souprav bylo znovu použito více než 8 milionů plastových lahví.

– Hygienické kryty misek na jídelních tácech a plastové kelímky jsou vyrobeny z 80 % z recyklovaného plastu (rPET).

– Toaletní sady v Economy Class a Premium Economy Class jsou vyrobeny z alternativních materiálů, jako je kraftový nebo rýžový papír a recyklovaný plast, což snižuje spotřebu primárního plastu.

– Posádka letadel třídí v Dubaji skleněné a plastové lahve k recyklaci, čímž se v roce 2022 podařilo odklonit od skládek přibližně 500 000 kilogramů plastů a skla.

Tereza Procházková

Podobné příspěvky

Letecká společnost Emirates nabízí firmám speciální bonusové body

Afri

Francie je na křižovatce dějin a jedna z cest vede do pekla

Afri

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly

Afri