Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Fiasko americké Komise pro burzy a cenné papíry ve věci bitcoinových fondů

Bitcoin-kryptoměna
Gary Gensler půjde na kobereček. Američtí senátoři žádají vysvětlení “pochybení” americké Komise pro burzy a cenné papíry, kterou vede.
Nevídané fiasko americké Komise pro burzy a cenné papíry ve věci bitcoinových fondů bude mít politickou dohru. Budou padat hlavy?

Na jejím účtu na X se včera v kritický, ostře sledovaný moment objevilo dlouho napjatě očekávané sdělení, že úřad schvaluje bitcoinové fondy. Krátce na to jej však Gensler dementoval; s tím, že daný post nebyl autorizovaný.  O schválení bitcoinového fondu daného typu usilují různé subjekty přes deset let.

Síť X uvádí, že účet Komise nebyl zabezpečený v nejvyšší možné míře. To může stát Genslera křeslo. Jde zřejmě o případ hackerského kyberútoku, s nádechem snahy o manipulaci trhu a diskreditaci Komise. Ta nepochybně diskreditována je. A patrně ne zcela bez vlastního přičinění.

Bitcoinu před více než patnácti lety dali jeho tvůrci do vínku vzdor a poslání narušitele, zejména ve vztahu k finančnímu a státnímu establishmentu. Včera toto poslání naplnil jako málokdy jindy, byť vlastně ne vlastním přičiněním.


Lukas KovandaLukáš Kovanda, Ph.D.

Podobné příspěvky

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU

Redakce

Ve Švýcarsku se uskuteční referendum o ústavním zakotvení práva na platbu v hotovosti

Redakce

Jak se slaví Vánoce v Africe – Heri ya Krismasi!

Redakce