Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Ministr zahraničních věcí Toga oznamil otevření generálního konzulátu své země v Dakhla

maroko

V úterý 7. června v Rabatu, při příležitosti prvního ministerského zasedání atlantických afrických států, oznámil tožský ministr zahraničních věcí, africké integrace a Tožanů v zahraničí, Robert Dussey, na společné tiskové konferenci s ministrem zahraničních věcí, spolupráce afrických a Maročanů žijíčích v zahraničí, Nasserem Bouritou, otevření generálního konzulátu jeho země v Dakhla na jihu Maroka.

Maroko-vlajkaTento krokem opět vyjadřuje trvalou podporu Tožské republiky na územní integritu Marockého království a silné vazby spojující dvě hlavy států, Jeho výsost krále Mohammeda VI. a prezidenta Tožské republiky Jeho Excelence Faure Gnassingbého,“ řekl Dussey.

Tožský ministr využil příležitosti k obnovení trvalé podpory své země k vyjednávanému, konsensuálnímu a konečnému politickému řešení umělého konfliktu o Saharu v rámci svrchovanosti Marockého království, jeho národní jednoty a územní integrity.

Šéf tožské diplomacie ocenil ve veřejné společné tiskové zprávě po jednání s ministrem Bouritou, úsilí OSN, které označil za „ exkluzivní rámec k dosažení realistického, praktického a udržitelného řešení sporu kolem Marocké Sahary “.

V této souvislosti pan Dussey trval na nezbytnosti respektování standardů a postupů v orgánech Africké unie (AU) a znovu potvrdil relevanci rozhodnutí č. 693 Summitu hlav států a vlád Africké unie z července 2018, věnované exkluzivitě OSN jako rámci pro hledání řešení regionálního konfliktu kolem marocké Sahary.

Pan Bourita ocenil postavení Toga ohledně územní integrity Marockého království a uvítal rozhodnutí Toga otevřít generální konzulát v Dakhla. Toto rozhodnutí, „které je zdrojem spokojenosti pro všechny Maročany, odráží trvalou podporu Tožské republiky k suverenitě Marockého království a jeho národní a územní integrity“, uvedl ministr.

red.

Podobné příspěvky

Gruzie nabízí liberální prostředí bez zbytečné byrokracie

Redakce

Biofach a Vivaness se po Covidu uskutečnil opět v tradičním termínu

Redaktor J.Hampl

Polská měna dnes v rámci asijského a časného evropského obchodování posiluje

Redakce