Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Zajímavosti a události ze zahraničí

Pohled na představitele fronty Polisario v New Yorku: průměrná diplomatická postava, kterou Sahařané opovrhují

PALISARIO

Mnozí lidé se často mylně domnívají, že Polisario odolává diplomatickým úspěchům, kterých Marocké království v otázce Sahary dosáhlo. Realita je však zcela odlišná: fronta Polisario je v úpadku a na diplomatické úrovni sklízí pouze postupné neúspěchy a nezdary poté, co několik rozhodných činitelů po celém světě, veřejné mínění a mezinárodní občanské společnosti, až na několik výjimek, jasně přijaly legitimitu otázky Marocké Sahary a otázky relevance projektu autonomie, který Maroko předložilo a hájilo, aby obrátilo stránku tohoto umělého regionálního konfliktu.

Zastánci chimérické „saharské kauzy“, jimiž není nikdo jiný než údajní diplomaté Polisaria a jejich příznivci, se v současnosti ocitají zády ke zdi kvůli svým zastaralým metodám, založeným na dezinformacích a záměrném falšování faktů. Všeobecně se uznává, že diplomacii Polisaria ve skutečnosti provádějí pouze nekompetentní lidé, obrácení ke svým osobním zájmům, jako představitel této separatistické fronty v New Yorku, známý jako Sidi Mohamed Omar, který paradoxně není ani ze saharského kmene. Pochází z malijského kmene, který v táborech v Tindúfu, kde se Sahařané uchylují, tvoří menšinu. Jeho malijský původ je pro něj bezpochyby zdrojem komplexu.

Sidi Mohamed Omarje projevuje ukázkový amaterismus tím, že si velmi často dovoluje jezdit na dlouhodobé pobyty do Španělska, kde žije jeho malá rodina, čímž na úrovni reprezentace Polisaria způsobuje téměř trvale neobsazené místo, zatímco pro Sahařany byl jmenován do New Yorku, kde by měl přirozeně působit a věnovat maximum času odborným úvahám.

Údajně prohlašuje, že požívá statutu zástupce OSN, což je jasná uzurpace úřadu, přitom Organizace spojených národů nikdy Polisariu akreditaci neudělila. Skutečnost, že Polisario nikdy neobdrželo odznak OSN, je toho důkazem. Aby Sidi Mohamed Omar tento fakt obešel, používá k získání přístupu do sídla OSN odznaky zahraničních delegací.

Očití svědci, kteří se s ním setkali v New Yorku a ve Španělsku, tvrdí, že na vlastní oči viděli, že takzvaný zástupce Polisaria OSN zneužívá finanční prostředky původně určené pro obyvatelstvo držené v táborech v Tindúfu, a užívá si život v luxusu. Několik tvrzení ukazuje, že je aktivně zapojen do zpronevěry finančních dotací poskytovaných církví a také evropskými a americkými nevládními organizacemi, a to na úkor Sahařanů v táborech, kde nemají ani důstojné životní podmínky.

Kromě jeho nadměrného utrácení, čerpaného z prostředků, které by měly být směřovány k chudé populaci v táborech, Sidiho Mohamedova Omarova záliba v konzumaci alkoholu, která směřuje k závislosti, zpochybňuje jeho bezúhonnost.

Dosažení politického řešení saharského konfliktu a vyjednávání o této otázce pro něj zůstává tou nejmenší starostí. Naopak nešetří úsilím v tomto umělém konfliktu pokračovat, aby z této pro něj výhodné situace mohl ještě více finančně i materiálně těžit.

Od roku 1998 jsou celkově výsledky jeho diplomatické činnosti jak na úrovni OSN, tak v rámci zastoupení Polisaria, často Sahařany označovány za špatné, ti poukazují zejména na jeho nedostatečnou angažovanost a nezpůsobilost. Tento náhled je částečně formován jeho neschopností navázat vyrovnané a konstruktivní vztahy se svými kolegy v propagandistickém aparátu Polisaria v zahraničí, s nimiž má konfliktní vztahy, protože se marně snaží prohlásit se všemi prostředky za výkonného vůdce diplomacie Palisaria, zatímco není schopen vybudovat síť kontaktů ani v OSN, ani v jiných zastoupeních, kde dříve působil.

red.

Podobné příspěvky

Bitcoin míří k novému rekordu

Afri

Velvyslanec republiky Kazachstán v České republice Marat Tazhin: „Spolupráce mezi Kazachstánem a Českou republikou se navzdory pandemii rozšíří a posílí“: „Spolupráce mezi Kazachstánem a Českou republikou se navzdory pandemii rozšíří a posílí“

Afri

Ropa dnes zdražila na maximum od roku 2014, hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

Afri